سوالات متداول

دکوول بر گرفته از عبارت کوتاه شده انگلیسی است. decovel به معنی Digital Eco Content Travel می‌باشد که با هدف تولید اطلاعات به روز از جاذبه‌های گردشگری ایران و جهان پا به عرصه وجود نهاده است.

دکوول پس از بررسی گسترده حوزه الکترونیک گردشگری پا به عرصه وجود گذاشته است. وجود نقص در سیستم‌های اطلاع رسانی از سویی و ارائه اطلاعات قدیمی از وضعیت اماکان و جاذبه‌های گردشگری از سویی دیگر جزو مواردی بودند که سبب متول شدن دکوول گشتند. هدف اصلی دکوول را می‌توان سهولت برنامه‌ریزی سفرهای مسئولانه به جاذبه‌های گردشگری ایران و جهان دانست. در کنار به روز بودن داده‌های ارائه شده باید بتوانید به سادگی سفر خود را برنامه‌ریزی کنید و از تعداد زیاد واسطه‌های موجود در این بخش حذر کنید. شما راهنمای گردشگری خودتان هستید و دکوول اینجاست تا در این مسیر شما را راهنمایی کند.

وب سایت دکوول سعی کردن است اطلاعات خود را به چند دسته تقسیم کند. دسته اول اطلاعات رایگانی است که می‌توانید مشاهده کنید. دسته دوم اطلاعات فقط برای کاربران دکوول تعریف شده‌اند و می‌توانید با عضو شدن در وب سایت به آنها دسترسی داشته باشید. همچنین در داخل پنل کاربری نیز امکانات خاصی برای شما قرار داده شده است. اولی رزومه ساز ورزشی کشور، امکان ثبت و ارسال سفرنامه‌ها و گزارش برنامه‌ها و امکانات بسیاری دیگر که با عضو شدن به رایگان در اختیار شما قرار خواهند گرفتت.

توجه کنید ما به دنبال ایجاد انبوهی از محتواهایی هستیم که شما به عنوان یک گردشگری نیاز دارید. بنابراین کافی است عنوان مراسم، جاذبه گردشگری، شهر، استان و یا کشوری که نیاز دارید را جستجو کنید تا دکوول در این زمینه اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهد. همچنین با مراجعه به بخش نقشه گردشگری به راحتی خواهید توانست این اطلاعات را دسته بندی کرده و مورد استفاده قرار دهید. این بخش قسمت معمول و رایگان دکوول است. دکوول پلتفرم‌های خاصی را در اختیار مشتریان VIP خود قرار می‌دهد که بتوانند با عضویت در وب سایت به رشد و پیشرفت خود بپردازند و آموزش‌های کافی را دریافت کنند.

دکوول از تنها بازمانده گونه درنای سیبری در ایران الهام گرفته است. این پرنده که در ایران با نام امید شناخته می‌شود سالهاست که غم سفر و مهاجرت را به تنهایی پذیرفته است و همواره در فصول مختلف در تالاب بین المللی درنای سیبری در منطقه فریدون کنار فرود می‌آید. دکوول از وفاداری، بلندپرواز و اسم این پرنده الهام گرفته است و با همان شاخصه‌ها در کنار شما مخاطبان و افراد سفر دوست قرار گرفته است.

محتوای وب سایت شامل پادکست، مقالات، ویدئوهای آموزشی، مصاحبه‌ها، محصولات فروشگاه سوخت جت، خلاصه کتاب‌ها و تحلیل فیلم‌ها خواهد بود که به شکل روزانه به روز رسانی می‌شوند.

دکوول با ارائه اطلاعات به روز و مفید در حوزه‌های مختلف سعی کرده است محیطی ایمن و قابل اطمینان برای شما سفر دوستان ایجاد کند. دکوول از فروش اکانت‌های حق عضویت (سه پلن برنزی، نقره‌ای و طلایی) و همچنین ارائه تبلیغات بین مقالات قصد دارد چرخ‌های اقتصادی خود را به منظور خدمت رسانی هر چه بیشتر به شما فعال سازد.

هسته اصلی دکوول متشکل از کارآفرینان و دغدغه مندان حوزه گردشگری است که با دیدی بسیار جامع نسبت به گردشگری کشور اقدام به راه اندازی این وب سایت کرده‌اند و در حفظ و به روز رسانی هر چه بهتر و سریعتر آن کوشا هستند. به منظور آشنایی با تیم دکوول که شامل تولید کنندگان محتوا نیز می‌باشد می‌توانید به بخش تیم ما در منوی وب سایت مراجع کنید.

دکوول را می‌توانید در شبکه‌های مختلفی مانند یوتیوب و آپارات، اینستاگرام و تلگرام، لیندکداین و فیسبوک دنبال کنید. برای این کار می‌توانید در بخش فوتر وب سات آدرس شبکه‌های اجتماعی را جویا شوید. همچنین کانال‌های پادکست خوان مانند کست باکس و شنوتو نیز میزبان دکوول هستند. پس هر کجا که بخواهید دکوول همراه شماست.