پادکست دکوپاد | رسانه صوتی دکوول

پادکست دکوپاد رسانه صوتی دکوول است که در آن قصد داریم به موضوعات مختلف حوزه گردشگری و ادونچر بپردازیم و سعی کنیم اطلاعاتی به روز را برای شما عزیزان به ارمغان بیاوریم. به این ترتیب با همه انواع محتواها و در همه پلتفرم‌ها می‌توانیم لحظات شما را پر کنیم و این باعث مباهات ما خواهد بود که چنین در خدمت شما باشیم. پادکست دکوپاد همواره به منظور ارزش آفرینی ایجاد شده است و این چنین دیگر به وب سایت متکی نیستیم و اگر خواندن محتواها برای شما سخت است می‌توانید پادکست‌ها ما را گوش کنید که با به روزترین موضوعات ارائه می‌شوند.

فصل اول پادکست دکوپاد با 30 اپیزود بسیار جذاب به اتمام رسیده است و به زودی دومین فصل این پادکست‌ها را تقدیم لحظات ارزشمند شما خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

اپیزود سی ام

اتمام فصل اول

این فایل پیش درآمدی بر انتهای فصل اول، فصل آغازین فعالیت دکوپاد می‌باشد. در دم دمای نوروز 1402 این اپیزود تقدیم شما می‌شود تا به جمع بندی فعالیت 30 اپیزودی در فصل اول دکوپاد بپردازیم. در سال جدید با فصل جدید دکوپاد در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. امید دیدار تک تک شما عزیزان را داریم.

اپیزود بیست و نهم

آستانه هوازی و Vo2max

شاید بتوان محدوده ضربان قلب را مهمترین پارامتر برای تعیین آستانه‌های تمرینی دانست. چه قصد داشته باشید کوهنوردی کنید یا هر ورزش دیگری را در پیش بگیرید و یا حتی در صورتی که به دنبال کاهش وزن یا افزایش استقامت قلبی ریوی خود باشید بدون شک آستانه هوازی و تعیین دقیق محدوده ضربان قلب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین در این اپیزود قصد داریم پیرامون این محدوده‌ها و به صورت ویژه پیرامون vo2 و آستانه هوازی صحبت به میان آوریم. پس در این اپیزود از پادکست دکوپاد با ما همراه باشید و ما رو از نظرات خودتون بی بهره نگذارید.

اپیزود بیست و هشتم

قله علم کوه

قله علم کوه دومین قله بلند ایران، به اندازه کافی در بین کوهنوردان و کوه دوستان و طبیعت دوستان شناخته شده است. 4848 متر ارتفاع برای این قله زیبا ثبت شده است. هم مسیرهای دیواره‌ای و هم مسیرهای کوهپیمایی و دوچرخه سواری و جذابیت‌های بسیار دیگری وجود دارد که با توجه به خواسته‌ها و تمایلات خودتان می‌توانید آنها را کشف کنید. این قله زیبا را بسیاری آلپ ایران می‌دانند اما بر این عقیده هستم که علم کوه موجودیت مستقل و قدرمتی دارد که حتی بسیاری از اروپاییان را به سوی خودش جلب کرده است و نیازمند شبیه سازی آن با هیچ کوه یا رشته کوه دیگری وجود ندارد. پس علم کوه، همان علم کوه است. سترگ و استوار. اپیزود بیست و هشتم پادکست دکوپاد بر این قله بسیار زیبا اختصاص یافته است.

اپیزود بیست و هفتم

قله لنین

قله لنین پر طرفدارترین قله 7000 متری است و همواره پر صعودترین قله 7000 متری نیز به شمار می‌ود. این قله علاوه بر اعتباری که در سطح جهان دارد در بین ایرانیان جایگاه خاصی دارد و این هم شاید تا حدی به خاطر موقعیت قله لنین و تا حد زیادی شاید به خاطر هزینه‌های نسبتا پایین آن باشد. در این اپیزود از پادکست دکوپاد قصد داریم نگاهی به قله لنین بیاندازیم پس با ما همراه باشید.

اپیزود بیست و ششم

جزایر زیبای خلیج فارس

در اپیزود جزایر زیبای خلیج فارس قصد داریم شما را با مجموعه‌ای از جزایر خلیج فارس آشنا سازیم. جزایری که بدون شک از جمله ذخایر ارزشمندی برای کشور ایران به شمار می‌روند و همواره داستان‌های بسیاری جالبی را در دل خود دارند. در کنار اینها نباید از مردمان خون گرم استان‌های جنوبی نیز بگذریم که خودشان رنگ و بویی بسیار جذاب را به این جزایر داده‌اند. پس به اپیزود بیست و ششم از پادکست‌های دکوپاد شما را برای آشنایی بیشتر با جزایر خلیج فارس دعوت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

اپیزود بیست و پنجم

قله آرارات: بلندترین قله ترکیه

قله آرارات که در مواردی بسیاری با عنوان کوه آرارات شناخته می‌شود با ارتفاع 5137 متر بام کشور ترکیه به شمار می‌رود. برای ایرانیانی که به دنبال تجربه صعودهای برون مرزی هستند کوه آرارات گزینه‌ای بسیار ایده آل به شمار می‌رود. با ارتفاعی بالغ بر 5137 متر هم تجربه کوهنوردی در کشوری دیگر را برای شما به ارمغان می‌آورد و هم خواهید توانست با فرهنگ این کشور آشنا شوید. در این قسمت از دکوپاد قصد داریم به شکل کامل این قله زیبا را برای شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

اپیزود بیست و چهارم

پیر شالیار: عروسی هزار ساله

مراسم پیر شالیار از جمله مراسمات بسیار شناخته شده و جالبی است که در غرب کشور بسیار محبوب می‌باشد و در ایام رخداد این مراسم افراد بسیاری به این منطقه سفر می‌کنند. روستای اورامان تخت واقع در استان کردستان میزبان این رخداد بسیار بسیار جذاب است. این بار در پادکست دکوپاد قصد داریم به جزئیاتی از این فستیوال دوست داشتنی و جذاب بپردازیم. پس با ما همراه باش.

اپیزود بیست و سوم

ارتفاعات جهان

ارتفاعات جهان و شناخت آنها همیشه از مواردی بوده است که به نوعی کنجکاوی شما علاقه مندان به کوه و طبیعت و ادونچر و کوهنوردی را به خود جلب کرده باشد. تجربه کوهنوردی و سفر به مناطق مختلف جهان و آشنایی با آنچه که می‌تواند تجارب ارزشمندی را برای شما به ارمغان آورد حداقل چیزی است که از آشنایی با ارتفاعات جهان به دست خواهید آورد. اینجا پادکست دکوپاد است و قصد داریم شما را در اپیزودی دیگر با معرفی ارتفاعات جهان همراهی کنیم. پس تا آخر این پادکست همراه ما باشید.

اپیزود بیست و دوم

دریاچه‌های تار و هویر

دریاچه‌های افسانه‌ای تار و هویر که در نزدیکی تهران هستند و البته بسیاری از پایتخت نشینان خیلی راجع به این دو دریاچه بسیار زیبا نشنیده‌اند. دریاچه‌های تار و هویر رو که دو دریاچه آب شیرینی در البرز مرکزی می‌شه دونست موقعیت بسیار عالی برای گذران تعطیلات شماست که به دور از استرس و تنش پایتخت به استراحت در کنار این دو دریاچه بکر بپردازید. اپیزود بیست و دوم پادکست دکوپاد رو اختصاص دادیم به معرفی این دو دریاچه بسیار زیبا پس با ما همراه باشید.

اپیزود بیست و یکم

چطور کوهنوردی را شروع کنیم؟

کوهنوردی به عنوان یکی از جذاب‌ترین رشته‌های ورزشی و ادونچر علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده است. کوهنوردی در کنار طبیعت گردی و رشته‌های ورزشی که در طبیعت دارید از آنجایی که مدت زمان طولانی را در حین فعالیت باید بگذرانید نیازمند آموزش و گذراندن دوره‌های آموزشی است و واقعا باید با برنامه ریزی به سمت آن بروید. در این اپیزود قصد داریم به موضوع مهم چطور کوهنوردی را شروع کنیم بپردازیم و به سوالات متداول این حوزه نیز پاسخ دهیم. پادکست دکوپاد رسانه ادونچر و کوهنوردی همراه شماست.

اپیزود بیستم

شهرستان جذاب اندیکا

شهرستان اندیکا یکی از شهرهای جذاب و تاریخی استان خوزستان است که این پادکست مورد توجه ما قرار گرفته. در این اپیزود از دکوپاد قصد داریم به موضوعات مهمی چون جاذبه‌های گردشگری، بافت فرهنگی و موارد دیگری که پیرامون این شهرستان مهم است خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

اپیزود نوزدهم

قله کازبک: اورست کوچک

قله کازبک یا اورست کوچک قله‌ای است که با ارتفاع 5047 متر در بخش شمالی کشور جذاب گرجستان قرار گرفته است و به عنوان یکی از مقاصد پر طرفدار کوهنوردی برای ایرانیان جایگاه خود را پیدا کرده است. اپیزود نوزدهم از پادکست دکوپاد را به بررسی این قله جذاب اختصاص دادیم پس با ما همراه باشید.

اپیزود هجدهم

لالجین: پاتخت سفال جهان

لالجین همان پایتخت سفال جهان است که در استان همدان و نزدیک به مرکز آن یعنی شهر همدان قرار گرفته است. لالجین همدان از جمله جاذبه‌های گردشگری بسیار جذابی است که بازدید از آن را به هر کسی توصیه می‌کنیم. در این اپیزود از پادکست دکوپاد قصد داریم نگاهی بیاندازیم به تاریخچه و جذابیت‌های نهفته در شهر زیبای لالجین همدان. پس با ما همراه باشید.

اپیزود هفدهم

قله موستاق آتا: پدر کوه برفی

قله موستاق آتا یا پدر کوه برفی که به عنوان یکی از قلل پر صعود هفت هزار متری در چین به شمار می‌رود. قله موستاق آتا از نظر فنی می‌توان گفت پیچیدگی‌های خیلی زیادی ندارد و از جمله قللی به شمار می‌رود که معمولا صعود و فرود آن با اسکی انجام می‌گیرد. در این اپیزود از پادکست دکوپاد با ما در معرفی قله جذاب موستاق آتا همراه باشید.

اپیزود شانزدهم

سرعین: شهری جذاب برای مقاصد گردشگری و سفر

یکی از شهرهای بسیار توریستی و شناخته شده ایران را می‌توان شهر سرعین دانست. شهری واقع در استان اردبیل که فقط به خاطر چشمه‌های آبگرمش نیست که شهرت دارد بلکه دسترسی به پیست اسکی آلوارس و همچنین آب و هوای بسیار بی نظیرش هم از جمله جاذبه‌های گردشگری خیلی خاص اون شهر هستند. در این اپیزود از پادکست دکوپاد قصد داریم نگاهی بیاندازیم به شهرستان سرعین و نکات مهم پیرامون اون. با ما همراه باشید.

اپیزود پانزدهم

قله ماناسلو: هشتمین هشت هزار متری

قله ماناسلو یکی از جذاب‌ترین و پر صعودترین هشت هزار متری هاست و برای ما ایرانیان جایگاهی خاص دارد چون اولین هشت هزار متری است که یک ایرانی بر فراز آن ایستاده است. در این اپیزود از پادکست دکوپاد قصد دارم به بررسی قله ماناسلو بپردازیم. پس باهامون همراه باشید.

اپیزود چهاردهم

کاشان: شهری با قدمت و با فرهنگ گرانبها

کاشان یکی از شناخته شده‌ترین شهرهای ایران نه برای ایرانیان بلکه برای جهانیان است و این شناخت تنها به آثار تاریخی آن برنمی‌گردد، بلکه صنایع دستی، جاذبه‌های طبیعی و همچنین جاذبه‌های فرهنگی آن وابسته است. شهری تمام و عیار که تمام رنگ‌های گردشگری را در دل خود جای داده است. در این اپیزود از پادکست دکوپاد قصد داریم نگاهی بیاندازیم به شهر کاشان و جاذبه‌های گردشگری بی نظیر این استان. پس با ما همراه باشید.

اپیزود سیزدهم

قله اورست بخش دوم: فاجعه 1996

فاجعه قله اورست 1996 از جمله اولین موضوعات بسیار حیاتی و مهمی بود که دنیای کوهنوردی را تغییر داد. بخشی از فاجعه قله اورست را بشنوید. پادکست دکوپاد در این اپیزود قصد دارد نگاهی به فاجعه اورست 1996 بیاندازد. پس با ما همراه باشید.

اپیزود دوازدهم

مسجد جامع ارومیه باقیمانده از دوران کهن

مسجد جامع ارومیه از جمله شاهکارهای معماری می‌باشد که در قلب شهر ارومیه در کنار بازار سنتی و در کنار کلیساها و بناهای دیگری نمادی از کهن و اصالت تاریخ و فرهنگ شهر ارومیه دارد. در این اپیزود از پادکست دکوپاد قصد داریم به شکل خاص و منحصر به فرد به بررسی مسجد جامع ارومیه بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

اپیزود یازدهم

رشته کوه البرز: رشته کوه اسطوره‌ای

رشته کوه البرز واقعا رشته کوهی اسطوره‌ای و افسانه‌ای به شمار می‌رود. رشته کوه البرز که در بخش شمالی ایران از غرب تا شرق کشور را پوشانده است تاثیرات بسیاری در شکل گیری جنگل‌های هیرکانی در نوار شمالی کشور را دارند و همچنین تغییرات قابل توجهی در اقلیم مرکزی ایران ایجاد کرده است. رشته کوه البرز مملو از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی است که در طی هزاران سال مورد توجه افراد بومی و مهاجمان و ساکنان قرار گرفته است. در این اپیزود از پادکست دکوپاد قصد داریم نگاهی جامع بیاندازیم به رشته کوه اسطوره‌ای البرز. پس با ما همراه باشید.

اپیزود دهم

مون سن میشل: جاذبه‌ای منحصر به فرد

جزیره‌ای در شمال غرب فرانسه است که از جاذبه‌های گردشگری ممتازه فرانسه نیز به شمار می‌رود. در این اپیزود از پادکست دکوپاد قصد داریم با هم سفری داشته باشیم به فرانسه و نگاهی بیاندازیم به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری این کشور. پس با ما همراه باشید.

اپیزود نهم

تنگه براق: بهشت گمشده

تنگه براق اقلید، گوهری پنهان در قلب فارس، با طبیعت متنوع و چشم‌اندازهای بدیع، مکانی ایده‌آل برای طبیعت‌گردی، کوهنوردی، صخره‌نوردی و غارنوردی است. این تنگه در نزدیکی شیراز واقع شده و دسترسی به آن آسان است. اگر به دنبال مکانی برای گذراندن یک آخر هفته یا تعطیلات در طبیعت هستید، تنگه براق اقلید را از دست ندهید. در این اپیزود قصد داریم پیرامون دلایلی صحبت به میان آوریم که اهمیت گردشگری این جاذبه را بیشتر آشکار می‌کند. با ما همراه باشید.

اپیزود هشتم

دریاچه ویکتوریا

دریاچه ویکتوریا، بزرگ‌ترین دریاچه‌ی آب شیرین جهان، در قلب قاره آفریقا واقع شده است. این دریاچه با وسعت بیش از 60 هزار کیلومتر مربع، عمق متوسط 40 متر و حداکثر عمق 80 متر، منبع حیاتی برای ساکنان منطقه به شمار می‌رود و زیستگاه بی‌نظیری برای حیات وحش و پرندگان آبی است. این اپیزود از پادکست دکوپاد رو اختصاص دادیم به زیباترین دریاچه آفریقا و یکی از زیباترین دریاچه‌های جهان پس با ما همراه باشید.

اپیزود هفتم

قله اورست بخش اول: آشنایی با بام جهان

قله اورست به عنوان بام جهان شاید مهمترین قله‌ای باشد که کوهنوردان در آرزوی دیدن جهان از آن بالا باشند. در این اپیزود قصد داریم به معرفی کامل قله اورست. موقعیت و مکان آن، دلیل اهمیت آن و همچنین مسیرهای معمول صعود به اورست بپردازیم. با ما در دکوپاد همراه باشید و این اپیزود را بشنوید.

اپیزود ششم

تالاب جازموریان، شگفتی طبیعت

جازموریان یکی از تالاب‌های شگفت انگیز در ایران است که در مرز دو استان سیستان بلوچستان و استان کرمان قرار گرفته است. جازموریان در تاریخ و فرهنگ منطقه و کشور ایران جایگاه خاصی دارد و از این حیث در این اپیزود به بررسی و آشنایی با این تالاب زیبا پرداخته‌ایم. پس با ما در دکوپاد همراه باشید.

اپیزود پنجم

کویر مرنجاب، کویر اما زیبا

کویر مرنجاب که هم به واسطه نزدیک به پایتخت و هم به واسطه جذابیت‌های بصری از جمله بهترین مقاصد گردشگری کویرنوردی ایران به شمار می‌رود را در این اپیزود برای شما مورد بررسی قرار داده‌ایم.

اپیزود چهارم

قله کلیمانجارو: بام آفریقا

قله کلیمانجارو که به عنوان بام آفریقا شناخته می‌شود را می‌توان از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری برای کوهنوردان و کوه دوستان به شمار آورد. این اپیزود برای دوستاران کلیمانجارو ارائه گردیده است. پادکست دکوپاد همراه شماست.

اپیزود اول

مقدمه فصل اول

معرفی و مقدمه‌ای بر چرایی دکوپاد و دلیل اینکه در این پلتفرم هم در کنار شما هستیم. پادکست دکوپاد که همان دکوول پادکست می‌باشد خدمت شماست تا علاوه بر اینکه در طی مقالات بهترین اطلاعات را برای شما رقم می‌زنیم همزمان با ارائه پادکست‌ها هر زمان و هر جایی که تمایل داشتید بتوانید ما را همراهی کنید. اینجا دکوپاد است و با همین مقدمه فصل اول را خدمت شما تقدیم خواهیم کرد.

اپیزود دوم

ماشربروم: ملکه قله‌ها

قله ماشربروم یا ملکه قله‌ها را این بار برای شما معرفی می‌کنیم. شاید بسیاری از شما نامی از قله نشنیده باشید. اما اینجا دکوپاد است و سفری داریم به پاکستان برای دیدار با ملکه قله‌ها پس با ما همراه باشید.

اپیزود سوم

روستای ماخونیک | لی‌لی پوت‌های ایران

روستای ماخونیک که از جاذبه‌های گردشگری استان خراسان جنوبی است را در پادکستی به شکل کامل برای شما معرفی کردیم. شاید برای بسیاری از شما اسم ماخونیک آشنا نباشد اما با روستای تحت عنوان مردمان کوتوله ایران آشنا هستید. پس در این اپیزود قصد داریم به شکل کامل نگاهی به روستای ماخونیک و جذابیت‌های آن بیاندازیم. این اپیزود را از پادکست دکوپاد خدمت شما تقدیم می‌کنیم و دعوت می‌کنم که همراه ما باشید.