معرفی نرم افزار PeakVisor

زمان مطالعه: 6 دقیقه

PeakVisor یک اپلیکیشن تلفن همراه قدرتمند است هم در سیستم عامل اندروید و IOS می‌توانید آن را نصب کنید و لذت ببرید. بسیاری بر این اعتقاد هستند که این نرم افزار قدرتمند به عنوان یک چاقوی ارتش سوئیسی برای ماجراجویی در فضای باز عمل می‌کند و با ارائه نقشه‌های سه بعدی پیشرفته، شناسایی کوه، مسیرها و ردیابی GPS در فضای باز، به شما در پیمایش کوه‌ها کمک می‌کند.

این برنامه جامع برای طیف وسیعی از فعالیت‌های کوهستانی از جمله پیاده‌روی، کوهنوردی، اسکی، سنگنوردی، دوچرخه سواری کوهستانی و موارد دیگر ایده آل است. این نرم افزار قدرتمند قابلیت شناسایی کوهستان‌ها و محاسبه ارتفاعات را دارد و به شما امکان می‌دهد تا با دقت بیشتری به کوهستان‌ها نگاه کنید و با توجه به فعالیتی که دارید انجام می‌دهید اطلاعات عالی به دست آورید. در این مقاله از دکوول، قصد داریم شما را با PeakVisor آشنا کنیم و به بررسی آن می‌پردازیم.


فهرست:

نگاهی به نرم افزار Peak Visor

    نام "PeakVisor" برای این نرم افزار به دلیل قابلیت آن برای تشخیص ارتفاعات و قله‌ها به کار گرفته شده است. نرم افزاری که قابلیت فوق العاده در شرایط مختلف و کشورهای مختلف دارد و از آن می‌توان برای شناسایی قله‌هایی که نمی‌شناسید و یا مسیریابی‌های مختلف بهره بگیرید. نرم افزاری بسیار کاربردی که کمتر در بین کوهنوردان ایرانی شناخته شده است و معمولا افراد از آن استفاده نمی‌کنند.

    پس برای اینکه مفید بودن این نرم افزار بسیار کاربردی که توسط شرکتی به همین نام ارائه شده است را برای شما نشان دهیم در ابتدا می بایست به قابلیت‌های کلیدی این نرم افزار بسیار عالی اشاره کنیم. پس با دکوول: رسانه ادونچر و کوهنوردی ایران تا آخر این مقاله همراه باشید.

قابلیت‌های کلیدی نرم افزار Peakvisor

    البته که این نرم افزار قدرتمند قابلیت‌های زیادی دارد و در این بخش قصد نداریم به بررسی تمام این قابلیت‌ها بپردازیم اما مهمترین قابلیت‌هایی که در نگاه اول برای شما بسیار جذاب خواهند بود را در این بخش ارائه می‌دهیم. بسیار خرسند خواهیم شد اگر نظر خود را پیرامون این قابلیت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

درباره ویژگی های اپلیکیشن peakvisor با این مقاله از دکوول همراه باشید.

شناسایی قله

    با استفاده از دوربین گوشی هوشمند خود و فناوری واقعیت افزوده (AR)، PeakVisor به طور دقیق نام و ارتفاع قله‌های اطراف را نشان می‌دهد. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا به راحتی در محیط خود جهت یابی کنید و قله‌هایی را که می‌بینید شناسایی کنید. بعد از وارد شدن به محیط نرم افزار به عبارتی نمای skyline را خواهید داشت و وقتی دوربین گوشی خود را در محیط اطراف خود جابجا می‌کنید نام قللی که در اطراف شما هستند ارائه می‌شوند. قابلیتی بسیار جذاب که دیگر حتی اگر مبتدی هم باشید می‌توانید قلل اطراف خود را بدون دغدغه شناسایی کنید.

نقشه‌های سه بعدی

    قابلیت بسیار مهم بعدی نقشه‌های سه بعدی این نرم افزار است که واقعا اعجاب انگیز هستند. از نظر جزئیات درج شده و کیفیت نقشه‌های سه بعدی به کار گرفته شده می‌توان گفت واقعا چنین کیفیتی بی نظیر است. PeakVisor نقشه‌های سه بعدی با جزئیات بالایی ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد مسیر خود را برنامه‌ریزی کنید، تغییرات ارتفاع را بررسی کنید و نقاط دیدنی و جاذبه‌های گردشگری اطراف را در یک نگاه بیابید.

    این نقشه‌ها همچنین شامل اطلاعاتی مانند مسیرها، تله کابین‌ها، پناهگاه‌ها و جانپناه‌ها هستند. به راحتی می‌توان گفت در مسیرهایی که پوشش سرویس این نرم افزار وجود دارد دیگر نباید نگران گم شدن و دور شدن از مسیر شد زیرا با یک نگاه تمام جزئیات اطراف خود را می‌توانید شناسایی کنید.

درباره نرم افزار peak-visor با این مقاله از دکوول همراه باشید.

پیدا کردن مسیرها

    PeakVisor طیف گسترده‌ای از مسیرهای پیاده‌روی، اسکی و دوچرخه سواری کوهستان، کوهنوردی و دیگر ورزش‌هایی که در حوزه ادونچر توانایی انجامش را دارید، را ارائه می‌دهد. این نرم افزار قابلیت بررسی این مسیرها، ذخیره کردن و دانلود کردن آنها و حتی دنبال کردن مسیر را نیز در اختیار شما می‌گذارد.

    این مسیرها شامل رتبه بندی دشواری، مسافت و زمان تخمینی هستند. یعنی تمام اطلاعاتی که برای آن مسیر نیاز دارید. همچنین پروفایل ارتفاع نسبت به مسافت را نیز در این نرم افزار دارید که خود آن بسیار عالی است و دید خیلی خوبی نسبت به دشواری کلی مسیری که قصد پیمایش یا بررسی آن را دارید در اختیار شما قرار می‌دهد.

ردیابی GPS

    PeakVisor ردیابی GPS دقیق را ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد مسیر خود را ثبت کنید، آمار مسیر مانند پروفیل ارتفاع نسبت به مسافت را به دست آورید و حتی مکان خود را با دیگران و دوستان خود به اشتراک بگذارید. این ویژگی برای اطمینان از ایمنی شما در هنگام فعالیت در محیط‌های طبیعی بسیار مفید به شمار می‌رود.

    نرم افزارهای دیگری نیز وجود دارند که این قابلیت را دارند، مانند نرم افزار relive اما کیفیت نقشه‌ها و بررسی این نرم افزار با توجه به اینکه تخصصی در محیط‌های کوهستانی متمرکز است غیر قابل مقایسه و غیر قابل رقابت به شمار می‌رود. حالا که نام نرم افزار relive نیز در این بخش آماده است در مقاله دیگری به بررسی کامل آن نیز خواهیم پرداخت.

ارتفاع سنج

    PeakVisor از یک ارتفاع سنج داخلی برای اندازه‌گیری دقیق ارتفاع شما استفاده می‌کند. این اطلاعات می‌تواند برای ردیابی حرکت شما در یک پیاده‌روی یا صعود و همچنین برای آگاهی از شرایط آب و هوایی در ارتفاعی که شما هستید به کار گرفته شود. به شکل کلی ارتفاع سنج دستگاه در کنار باقی امکاناتی که نرم افزار برای شما تدارک دیده است بی نظیر به شمار می‌روند.

قابلیت‌های دیگر

    البته که قابلیت‌های این نرم افزار قدرتمند محدود به این بخش‌ها نیست و خواهید توانست به قابلیت‌های بیشتری نیز دسترسی داشته باشید از این میان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با استفاده از PeakVisor، شما می‌توانید تصاویری از کوهستان‌ها و مناطق دیگر را تحلیل کنید. برای این کار، با باز کردن بخش مربوط به تصاویر، عکس مورد نظر خود را انتخاب کرده و به تحلیل آن بپردازید. 
  •  با استفاده از قابلیت دوربین مجازی، به دنبال نقاط قابل توجه در نزدیکی کوهستان باشید و از توضیحاتی که در مورد آنها در نرم افزار قرار دارد، بهره ببرید. 
  • می‌توانید تجربیات خود را با دیگر کاربران PeakVisor به اشتراک بگذارید. برای این کار، می‌توانید عکس های خود را در اینستاگرام یا فیسبوک با هشتگ #peakvisor به اشتراک بگذارید.

درباره قابلیت های نرم افزار peakvisor برای کوهنوردی با این مقاله از وب سایت دکوول همراه باشید.

نصب و راه اندازی نرم افزار Peakvisor

    به راحتی می‌توانید هم برای گوشی‌های ios  و هم برای گوشی‌های اندروید از نرم افزار peakvisor استفاده کنید. برای دانلود نرم افزار با مراجعه به وب سایت شرکت و یا با استفاده از app store اپل و یا google store سیستم عامل اندروید نرم افزار را با همین نانم دانلود کنید.

    راه اندازی نرم افزار بسیار ساده است و بعد از نصب قابلیت‌های نرم افزار به شما نشان داده می‌شود و سپس به محیط رابط کاربری نرم افزار هدایت خواهید شد. در نهایت می‌توانید با استفاده از ایمیل خود نام کاربری مورد نیاز خود را ایجاد کنید تا بتوانید به ذخیره کردن اطلاعات و یا دانلود اطلاعات بپردازید. همچنین از آنجایی که امکان وارد کردن عکس و تصویر از فعالیت‌های خودتان به داخل نرم افزار را دارید استفاده از این قابلیت نیز تنها با ثبت نام کردن در وب سایت ممکن خواهد بود.

 تشخیص کوهستان‌ها

    با باز کردن نرم افزار، بر روی دکمه دسترسی به دوربین کلیک کنید و سپس دوربین گوشی خود را به سوی کوهستان‌ها بگیرید. PeakVisor می‌تواند نام، ارتفاع و موقعیت جغرافیایی کوهستان‌ها را به شما نشان دهد. همچنین در بخشی از تگ الصاقی به نام کوهستان خواهید توانست به بخش اطلاعات بیشتر دسترسی داشته باشید که به معرفی کوه و مواردی از این دست اشاره شده است و اطلاعات جامعی راجع به قله می‌توانید به دست آورید.

ارتفاء اکانت ساخته شده

    توجه داشته باشید دسترسی شما به اکانت معمولی این نرم افزار از طریق ثبت نام در اپلیکیشن ایجاد می‌شود به منظور دسترسی به امکانات بیشتر می‌بایست با پرداخت هزینه ورژن Pro این نرم افزار را فعال سازی کنید. به این ترتیب به مجموعه‌ای بیشتر از اطلاعات دسترسی خواهید داشت که در ادامه مقاله به بررسی این بخش نیز پرداخته شده است.

 ارتباط با GPS

    برای استفاده از PeakVisor، باید دستگاه خود را با سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) متصل کنید. برای این کار، ابتدا در تنظیمات دستگاه خود، قابلیت GPS را فعال کنید.کا در نظر داشته باشید که بدون دسترسی داشتن به اطلاعات مکانی شما نرم افزار قابلیت شناسایی محیط اطراف شما را نخواهد داشت پس دسترسی دادن به اطلاعات مکانی شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

درباره peak-visor با این مقاله از دکوول همراه باشید.

ورژن پیشرفته نرم افزار (PeakVisor PRO)

PeakVisor PRO یک اشتراک ممتاز اختیاری است که ویژگی‌ها و امکانات حتی بیشتری را ارائه می‌دهد، مهمترین این ویژگی‌ها عبارتند از:

  • دسترسی آفلاین: نقشه‌ها و مسیرها را برای استفاده آفلاین دانلود کنید تا بتوانید حتی بدون اتصال به اینترنت به آنها دسترسی داشته باشید.
  • پیش بینی آب و هوا: پیش بینی‌های دقیق آب و هوا را برای برنامه‌ریزی سفر خود دریافت کنید.
  • ایجاد علامت گذاری: علامت گذاری‌های سفارشی را به نقشه اضافه کنید تا مکان‌های مورد علاقه خود را ذخیره کنید.
  • پشتیبانی از چند دستگاه: PeakVisor PRO را بر روی چندین دستگاه نصب و همگام سازی کنید.

PeakVisor یک ابزار ضروری برای هر کسی است که از کاوش در فضای باز لذت می برد. چه یک کوهنورد باتجربه باشید یا یک پیاده روی کننده گاه به گاه، این برنامه می‌تواند به شما در برنامه‌ریزی، ناوبری و ایمن ماندن در ماجراجویی‌های بعدی خود کمک کند.

درباره ورژن پیشرفته نرم افزار (PeakVisor PRO) در این مقاله از دکوول بخوانید.

کلام آخر

    PeakVisor نرم افزاری کاربردی است که به شما کمک می‌کند تا به راحتی نقشه‌های کوهستانی را بررسی کنید و به دنبال مسیرهای مناسب برای صعود به قله‌ها باشید. همچنین، شما می‌توانید به دنبال دیگر کوهنوردان بگردید و تجربیات آنها را دریافت کنید. با دانلود و استفاده از این نرم افزار، به راحتی می‌توانید به بالاترین قله ها دست پیدا کرده و لذت بردن از طبیعت را تجربه کنید. 

    امیدواریم که این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد و به شما کمک کرده باشد تا از نرم افزار PeakVisor بهتر استفاده کنید. برای دانلود این نرم افزار می‌توانید به سایت رسمی آن به آدرس peakvisor.com مراجعه کنید. این نرم افزار به صورت رایگان در دسترس است اما برای دسترسی به برخی از ویژگی های پیشرفته تر نیاز به پرداخت هزینه دارید.

    نرم افزار PeakVisor نه تنها برای کوهنوردان و علاقه مندان به کوهستان نوردی مفید است بلکه برای همه کسانی که به دنبال طبیعت و فضای باز هستند نیز کاربردی است. با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید به بالاترین قله ها دست پیدا کرده و لذت بردن از طبیعت را تجربه کنید.

    اگر سوالی در مورد استفاده از نرم افزار PeakVisor دارید، می‌توانید به صفحه پشتیبانی آن در سایت رسمی آن مراجعه کنید و یا در بخش نظرات این مقاله، سوالات خود را مطرح کنید. تیم پشتیبانی PeakVisor همیشه در خدمت شماست و سعی می کند تا به بهترین شکل ممکن به سوالات و مشکلات شما پاسخ دهد.


یوسف تقی زاده
یوسف تقی زاده

علاقه شخصی من به کوهنوردی و صعودهای بلند هیمالیایی منجر شد که به شکل حرفه‌ای این ورزش رو دنبال کنم و به سمت مربی شدن و راهنمای کوهستان شدن برم.