سافاری دبی

تاریخ انتشار: 1401/10/17 - تاریخ آخرین تغییرات: 1403/3/3

همه مردم جهان دبی را به عنوان یک مقصد هیجان‌انگیز و پر از تفریح در یک کلام لاکچری می‌شناسند. تفریحاتی که شاید در هیچ جای دنیا با چنین کیفیتی پیدا نکنید در شهر دبی انتظار شما را می‌کشند. یکی از این تفریحات، سافاری دبی نام دارد. در میان تفریحات رنگارنگ، مراکز خرید متنوع و امکانات رفاهی فوق‌العاده کمتر کسی به فکر کویر نوردی می‌افتد اما اگر حرف از سافاری دبی باشد یعنی قرار است آرامش کویر و هیجان سافاری با هم ترکیب شوند و روز شما را بسازند. بنابراین افراد زیادی هستند که در طول سفر به دبی این تفریح پر هیجان را انتخاب می‌کنند.

    اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که قصد سفر به دبی دارید و به جز گشت و گذار در میان برج‌ها و پاساژهای لوکس دبی به دنبال کسب آرامش و در عین حال هیجان در دل کویر هم می‌گردید؛ پیشنهاد می‌شود با ما تا انتهای این مطلب از وب سایت دکوول همراه باشید. در ادامه این مطلب ابتدا به معرفی سافری خواهیم پرداخت و سپس سیر تا پیاز را درباره سافاری دبی بررسی خواهیم کرد.


آنچه میخواهید درباره سافاری دبی بدانید:

سافاری چیست؟

    سافاری درواقع یک مفهوم است که آن را از واژه "سفر" در زبان سواحلی گرفته‌اند و در زمان استعمار آن را نوعی بازی ناجوانمردانه و دلخراشی می‌دانستند که در آن حیوانات توسط گروهی از افراد برای سرگرم شدن کشته می‌شدند. نتیجه یکی از این بازی‌ها، ۱۱۴۰۰ لاشه حیوان از شیر و پلنگ و فیل و بوفالو گرفته تا گونه‌های نادر کرگدن سفید بود. چنین کشتار بی‌رحمانه‌ای را فقط برای بازی و سرگرمی انجام داده بودند، رفته رفته با گذر زمان، هنگامی که کارشناسان محیط زیست افزایش پیدا کردند و نابودی حیوانات به یک دغذغه تبدیل شد؛ این بازی هم از بین رفت و نام آن رنگ تازه‌ای به خود گرفت.

    این روزها دیگر سافاری با شکار حیوانات ارتباطی ندارد بلکه حتی انسان‌ها را در طول یک بازدید با مسئولیت‌های اجتماعی و زیست‌محیطی‌شان آشنا می‌کند. معمولا در پارک‌های محلی که حیات وحش ویژه‌ای دارند، این بازدید را ترتیب می‌دهند. بومیان هم میزبان کسانی هستند که برای این بازدید اقدام کرده‌اند. در طول این بازدید افراد به محیط زیست و حیوانات احترام می‌گذارند و با گرفتن عکس و دیدن حیوانات مختلف یک تجربه جذاب را برای خود رقم می‌زنند.

    همانطور که می‌دانید، مهد اصلی سافاری را باید قاره آفریقا دانست اما، معمولا در هر کشوری، تعدادی از پارک‌های ملی به عنوان مقصد سافاری انتخاب می‌شوند. سافاری دبی در مناطق بیابانی و یا سافاری لندهای ساخته شده جزو این دسته از پارک‌ها هستند.

درباره سافاری دبی با این مقاله از دکوول همراه باشید.

با انواع سافاری در دبی آشنا شوید

    هنگامی که از سافاری حرف می‌زنیم شاید تنها چیزی که در ذهنتان بیاید لذت آفرودسواری بر تپه‌های کویری باشد. درست فکر می‌کنید این یکی از بخش‌های جذاب سافاری است اما، این مفهوم در سافاری دبی، تغییر پیدا کرده است. در این سافاری قرار است تجربه متفاوت و جذابی را به دست آورید. معمولا سافاری‌ها را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول سافاری در سافاری لند که معمولا گونه‌های مختلف جانوری را می‌توان در آن دید و دسته دوم سافاری کویرگردی و صحرایی که یک مننطقه وسیع از طبیعت و گردشگاه را به شما نشان می‌دهد. اما در سافاری دبی قرار است چه چیزی را تجربه کنید؟

تجربه بادیه‌نشینی در سافاری دبی

    جذابیت سافاری دبی فقط به دیدن حیوانات ختم نمی‌شود. در به دل کویر طلایی دبی جاذبه‌های دیگری همچون گوش سپردن به سکوت محض، دیدن اسمان پر ستارهو بادیه نشینی نیز وجود دارد. برای کسب این تجربه‌ها کافی است یکی از تورهای سافاری دبی را انتخاب کرده و با ما آن همراه شوید. معمولا شروع سافاری‌ها ساعت ۳ بعدازظهر است. ابتدا شما سوار اتومبیلی خواهید شد که جلوی درب هتل‌ منتظرتان ایستاده است. حالا وقت آن رسیده که سفر پر ماجرایتان را به دل کویر آغاز کنید. زمانی که به ابتدای کویر رسیدید، ماشین‌سواری روی تپه‌های شنی هم آغاز خواهد شد. این ماشین‌سواری آنقدر جذاب است که شما غرق در هیجان و خنده و شادی خواهید شد.

    پس از این ماشین‌سواری می‌توانید در آرامش غروب آفتاب را تماشا کنید و با عکاسی این لحظات زیبا را به ثبت برسانید. در این تور می‌توانید تفریحات مختلفی مانند اسکی روی شن، موتورهای چهارچرخ، شترسواری و … هم لذت ببرید. هنگامی که شب شد برای پذیرایی و گذراندن یک شب در دل کویر شما را به کمپی هدایت می‌کنند که به صورت سنتی طراحی شده است. در این کمپ انواع نوشیدنی و غذاهای محلی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید و تا پاسی از شب به جشن و پایکوبی مشغول شوید.

تجربه بادیه‌نشینی در سافاری دبی در دکوول ببینید و درباره آن بخوانید.

تفریحات موجود در سافاری دبی

    هنگامی که به مقصدتان در کویر رسیدید؛ تفریحات زیادی پیش رویتان قرار خواهد گرفت که از میان آن هر کدام را که بخواهید می‌توانید انتخاب کنید. شاید در همان لحظه اول این هیجان در شما ایجاد شود که دوست داشته باشید همه این تفریحات را امتحان کنید اما بهتر است عجله نکنید. از آنجایی که فرصت تور سافاری محدود است اگر تفریحات بیش از حدی را انتخاب کنید ممکن است فرصت امتحان اصل کاری‌ها را از دست بدهید. همچنین با انتخاب تفریحات بیش از حد شاید حتی فرصت تجربه آرامش و سکوت کویر را هم از دست بدهید. پس بهتر است به این مساله دقت کنید تا در وقتتان صرفه‌جویی شود.

در سافاری دبی چه کارهایی انجام دهیم؟

    کارهای زیادی هست که می‌توانید در جریان سافاری دبی انجام دهید و لذت این سافاری را چند برابر کنید. در ادامه برخی از این کارها را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

لندکروزسواری روی شن

    اگر به دنبال تجربه حس‌هایی همچون ترس، هیجان، خنده و فریاد شادی و...هستید؛ لندکروز سواری روی شن‌های کویری تجربه‌ای بی نظیر خواهد برایتان خواهد بود. البته هنگامی که دارید با خودروی  خود روی تلماسه‌های کویری رانندگی می‌کنید؛ باید مهارت لازم را داشته باشید تا بتوانید سرعت حرکت و سُر خوردن از روی ماسه‌ها را کنترل نمایید.

لندکروزسواری روی شن در سافاری دبی، با دکوول همراه باشید.

شترسواری

    یکی از جذاب‌ترین کارهایی که می‌توانید در سافاری انجام دهید؛ شتر سواری است. معمولا تورهای سافاری شتر سواری را همزمان با غروب آفتاب برنامه‌ریزی می‌کنند. این می‌توان منظره زیبایی باشد که تا پایان عمر در ذهنتان باقی بماند. بهتر است فرصت را از دست ندهید و این لحظه‌های دیدنی را با دوربین تان ثبت کنید.

درباره شترسواری در سافاری دبی با این مقاله از دکوول همراه باشید.

دیدن حیات  وحش بیابان‌های دبی

    تفریح بعدی که در تور سافاری دبی نباید فرصت انجام آن را از دست داد، بازدید از حیات وحش بیابان‌های کشور امارات متحده عربی است. در بیابان‌های دبی گونه‌های مختلفی از حیوانات همچون غزال‌ها، گربه‌های وحشی و مارمولک‌ها زندگی می‌کنند. که شما می‌توانید در تور سافاری این حیوانات را از نزدیک ببینید.

دیدن حیات وحش بیابان‌های دبی با این مقاله از دکوول همراه باشید.

اسکی روی شن

    دیگر آن زمان که برای تجربه اسکی باید ماه‌ها منتظر برف‌های زمستانی می‌شدیم، گذشته و جایگزین‌های جالبی برای آن در فصل‌های گرم ایجاد شده است. یکی از جذاب‌ترین کارهایی که در سافاری دبی می‌توانید تجربه کنید، لذت سر خوردن از روی ارتفاعات است. البته توجه داشته باشید که در این نوع اسمی در هوای زیر صفر درجه باشید باید موهایتان را به دست باد گرم کویری بسپارید چراکه قرار است اسکی سواری را روی ماسه‌های گرم بیابان‌های دبی تجربه کنید. از آنجایی که ماسه‌های کویری گرم است حتی اگر زمین بخورید هم هیچ مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد و این تفریح، یک تفریح ایمن برای شما خواهد بود.

درباره اسکی روی شن در سافاری دبی با این مقاله از دکوول همراه باشید.

موتورسواری یا چهارچرخه‌سواری

    از دیگر تفریحاتی که می‌توانید در سافاری دبی انجام دهید، موتورسواری یا چهارچرخه سواری است. برای انجام این تفریح باید از دون‌باگی یا موتورهای چهارچرخی استفاده کرد. این تفریح هیجان بالا و پایین پریدن بر روی تپه‌های شنی را به شما هدیه خواهد کرد و هم کودکان و هم بزرگسالان می‌توانند آن را تجربه کنند. در سافاری دبی دو نوع موتور چهارچرخ وجود دارد که سایز یکی از آنها 350 و سایز دیگری ۱۵۰ است. طبیعتا موتور بزرگ‌تر دارای قدرت بیشتری است و به همین دلیل هم بزرگسالان از آن استفاده می‌کنند. موتور کوچک‌تر هم برای استفاده کودکان است.

درباره موتورسواری یا چهارچرخه‌سواری در سافاری دبی با این مقاله از دکوول همراه باشید.

رقص  تانورا

    یکی دیگر از کارهایی که حتما باید در تور سافاری انجام آن را تجربه کنید؛ رقص تانورا است. تانورا درواقع به دامن گفته می‌شود و رقص تانورا را هم با استفاده از دامن‌های رنگارنگ انجام می‌دهند. یقینا انجام دادن و حتی دیدن این رقص زیبا شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

نقش حنا در  سافاری دبی

    حتما شما هم نقش‌های حنای عربی را دیده‌اید، در همین قشم خودمان هم می‌توان چنین چیز جذابی را تجربه کرد. نقش زدن روی بدن با حنا در کشورهای عربی، هندی، آفریقایی و خاورمیانه امری رایج است و قدمتی طولانی دارد. در تور سافاری دبی هم شما می‌توانید این کار را تجربه کنید و حتی نقش دلخواهتان را خودتان انتخاب نمایید.

درباره نقش حنا در سافاری دبی با این مقاله از دکوول همراه باشید.

چشیدن غذاهای محلی

    هنگامی که تمام تفریحات بالا را تجربه کردید و دیگر برای استراحت به سمت اقامتگاه حرکت کردید؛ بهترین زمان برای آن است که با مدل زندگی بادیه‌نشینی اعراب آشنا شوید. برای این کار می‌توانید مهمان اعراب شوید و یک غذا یا نوشیدنی را با آنها صرف کنید. پس از نشستن کنار گرمای آتش و خوردن غذاهای خوشمزه و دیدن رقص تانورا و عربی لذت ببرید.

چشیدن غذاهای محلی در سافاری دبی با این مقاله از دکوول همراه باشید.

حیات وحش دنیا در سافاری دبی

    همه می‌دانید که دبی، شهری بسیار پیشرفته است که زیرساخت‌های گردشگری فوق‌العاده‌ای دارد؛ زیر ساخت‌هایی که حتی مرزهای جغرافیایی را هم جابجا کرده است. یکی از خلاقانه‌ترین طرح‌هایی که در این زمینه انجام شده است را باید پارک سافاری دبی یا سافاری لند دانست. بالاتر هم به این داستان اشاره کردیم که سافاری درواقع از یک بازی کشتار بی‌رحمانه حیوانات، به فعالیتی اجتماعی و زیست محیطی تبدیل شده است که در آن مردم برای بازدید از حیوانات به بیابان‌ها و پارک‌های ملی خصوصا در آفریقا می‌روند.

    در این میان با توجه به این که در دبی گونه‌های غنی از حیات وحش وجود نداشت، تدبیری اعمال شد تا انواع حیوانات از سراسر دنیا به این منطقه آورده شده و در مکانی مناسب نگهداری شوند. پارک سافاری دبی که به عنوان باغ وحش دبی هم شناخته می‌شود، چیزی فراتر از یک باغ وحش معمولی است. در واقع مکانی است که ۲۵۰۰ حیوان و ۲۵۰ گونه جانوری در آن نگهداری و آموزش داده می‌شوند که برای علاقه‌مندان به این حوزه جذابیت‌های زیادی دارد. در ادامه با بخش‌های مختلف این مجموعه بیشتر آشنا خواهیم شد.

درباره حیات وحش دنیا در سافاری دبی با دکوول همراه باشید.

سافاری وی لیج دبی

    این قسمت را باید مخصوص حیوانات و گونه‌های مربوط به حیات وحش امارات دانست. از آنجایی که در این کشور گونه‌های متوعی از حیوانات زندگی نمی‌کنند؛ از گونه‌های حیات وحش سایر کشورها هم استفاده شده است. اما باید به این نکته تاکید کرد که بیشترین تمرکز بر روی گونه‌های محلی منطقه بوده است. در این بخش می‌توانید انواع حیوانات چون شیر و پلنگ و اسب آبی، کروکودیل، گورخر، خرس، بوفالو، چیتا، بوفالوی سفید و … را تماشا کنید. جالب است بدانید که برای زندگی هر گونه از این حیوانات، محدوده‌ای وسیع در نظر گرفته شده که علاوه بر پوشش گیاهی، آبشار هم دارد و شما می‌توانید از نزدیک این زیبایی‌ها را نیز تماشا کنید.

بخش مخصوص آفریقا

    حتما شما هم آفریقا را به‌عنوان جایی می‌شناسید که گونه‌های مختلف جانوری، آن هم از نوع منحصر به فردترینشان در آن زندگی می‌کنند. در این قسمت از پارک سافاری دبی، امکان تماشای حیواناتی چون شیر، شامپانزه، گوریل، زرافه گردن کوتاه، لمور، شاخ‌درازان، لاک‌پشت غول‌پیکر و سگ‌های وحشی وجود دارد. البته بهتر است از خانه خزندگان شروع کنید و لذت دیدن خزندگان آفریقایی را از دست ندهید.

درباره در قسمت آفریقا سافاری دبی با دکوول همراه باشید.

بخش مخصوص آسیا

    برای قدم زدن در سافاری دبی، بهترین جا بخش آسیایی پارک است. می‌پرسید چرا؟ زیرا شما را به محیطی وارد خواهد کرد که از درختان متراکم پوشیده شده است. تصور کنید در جایی گرم و خشک و منطقه بیابانی‌ای همچون شهر دبی دیدن چنین فضای سرسبزی چقدر شگفت آورد است. با قدم زدن در میان بخش آسیایی میمون‌های درازدست، خرس سیاه آسیایی و اژدهای کومودو را می‌بینید. هم‌چنین اورانگوتان که گونه‌ای آسیایی و در معرض انقراض است هم در این‌جا وجود دارد. یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌هایی که می‌توانید در این بخش انجام دهید، بازدید از مرکز تئاتر بزرگی است که روزانه در آن نمایش‌هایی در مورد شکار حیوانات و پرندگان برگزار می‌کنند.

سافاری دبی در بخش آسیا با این مقاله از دکوول همراه باشید.

بخش دهکده وادی

    در جریان بازدیدهایتان در سافاری دبی، باید زمانی را هم برای بازدید از دهکده وادی کنار بگذارید. در این دهکده زیبا می‌توانید خودتان را به یک فنجان قهوه داغ عربی و یا یک وعده غذایی خوشمزه دعوت کنید. همچنین در این دهکده زمین بازی، تورهای کوهنوردی، دیوارنوردی، بانجی‌جامپینگ و یا زیپلاین نیز وجود دارد که می‌توانید سری هم به آنها بزنید.

مزرعه مخصوص کودکان

    در طول سفر کودکان هم باید به همان‌اندازه خوش بگذرانند که به شما خوش می‌گذرد البته باید این را هم در نظر داشته باشید که تفریحات کودکان باید مناسب با سنشان باشد. در طول مدت زمان تور سافاری دبی می‌توانید سری هم به کیدز فارم یا مزرعه کودکان بزنید. این مزرعه کودکان را با زندگی روستایی و حیوانات اهلی آشنا می‌کند. در این مزرعه امکانی فراهم شده که کودکان بتوانند با حیوانات اهلی مانند مرغ و خروس، بز و گوسفند و گاوها آشنا شده و اطلاعات علمی به دست آورند. حتی امکان دوشیدن شیر، برداشتن تخم مرغ از کنار مرغ‌ها و غذا دادن به زرافه‌ها برای بچه‌ها فراهم شده است.

سایر تفریحات کویر

    از دیگر تفریحاتی که می‌توان در سافاری دبی انجام داد باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • رصد ستارگان: مگر می‌شود به دل کویر بروی و  آسمان پر از ستاره را رصد نکنی؟ این تفریح می‌تواند ساعت‌ها شما را مشغول کند و باعث شود در هوای پاک کویر به ستاره شمردن بپردازید.
 • پیاده‌روی: قدم زدن روی شن‌های ماسه‌ای کویر لذت فراوانی دارد. پس کفش‌هایتان را از پا درآورید و چند دقیقه‌ای گرمای ماسه‌های کویری را به عمق جانتان بفرستید.
 • زیپ‌لاین در کویر: یکی از تفریحاتی است که آدرنالین خون افرادی که هیجان و سرعت را دوست دارند بالا می‌برد. می‌توانید بر فراز کویر رفته و از زاویه‌ای متفاوت، دنیای نارنجی کویر را ببینید.
 • باگی‌سواری: باگی به وسیله نقلیه‌ای گفته می‌شود که برای آفرودهای تک نفره و دو نفره در کویر ساخته شده است. کسانی که فرصت رانندگی در کویر را به دست نیاورده‌اند، در باگی‌سواری این فرصت را دارند که فرمان را به دست گرفته و تپه‌های شنی را زیرپا بگذارند.
 • پاراگلایدر: نظرتان در مورد پرواز بر فراز شن‌های طلایی کویر چیست؟ با پاراگلایدر می‌توانید لذت پرواز را تجربه کرده و شبیه به پرنده‌ای آزاد و رها بر فراز کویر به پرواز درآیید.

سافاری با چه ماشین‌هایی انجام می‌شود؟

    به طور معمول با ماشین‌های چهار دیفرانسیل سافاری را انجام می‌دهند. این نوع ماشین‌ها جاهای لغزنده و یا ماسه و گل و برف یعنی به طور کلی جاهایی که احتمال گیر افتادن بقیه خودروها وجود دارد، را راحت‌تر پشت سر می‌گذارند. مگر این که هر چهار چرخشان همزمان بیافتد. از میان محبوب‌ترین ماشین‌های مناسب برای سافاری می‌توان به خانواده اتومبیل‌های پاترول و لندکروزهای تویوتا اشاره کرد. به دلیل ماهیت بیابانی و تپه‌ مانند سافاری دبی، ماشین‌هایی که در آن استفاده می‌شود، باید دارای قدرت موتور بالایی باشند.تا به راحتی بتوانند از روی تپه‌های شنی بیابان‌های دبی بالا و پایین بروند.

وسایل موردنیاز در سافاری

    برای رفتن به تور سافاری تعدادی وسیله و تجهیزات نیاز خواهید داشت که در ادامه این تجهیزات را به شما معرفی خواهیم کرد. قبل از هر چیز باید دوربین عکاسی‌ و تلفن همراهتان را شارژ کنید تا بتوانید از لحظات فوق‌العاده شاد و مفرح و همچنین زیبایی‌هایی که در این تور می‌بینید، عکاسی کنید. از دیگر وسایل مورد نیاز در سافاری می‌توان به ضدآفتاب، عینک آفتابی، کلاه آفتابی و پماد دفع حشرات، چراغ‌قوه، کوله‌پشتی، شارژر و تبدیل، حافظه جانبی برای دوربین عکاسی، وسایل شنا، چاقوی جیبی، ضدعفونی کننده دست و دستمال مرطوب، ضدعفونی کننده زخم، کیسه‌های زیپ‌دار، کتاب راهنما، پارچه اشاره کرد.

خدمات تور سافاری دبی

    برای بسیاری از شما حتما این سوال پیش خواهد آمد که تور سافاری دبی چه امکاناتی دارد. درواقع اکثر افراد قبل از اینکه توری را انتخاب کنند درباره آن اطلاعاتی کسب می‌کنند و خدمات و امکاناتش را می‌سنجند. از جمله خدماتی که در این سفر چند ساعته سافاری دبی تجربه می‌کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرویس رایگان رفت و برگشت
 • بیابان‌نوردی با اتومبیل‌های بیابان‌رو مانند لندکروز
 • تجربه رانندگی با اتومبیل‌های بیابان‌رو
 • عکس‌برداری از غروب خورشید
 • اسکی روی شن
 • شترسواری
 • دون‌باگی یا موتور چهارچرخ
 • عکس گرفتن با شاهین
 • استقرار در کمپ با پذیرایی چای و قهوه و قلیان و تنقلات
 • تماشای رقص عربی
 • تماشای نمایش تانورا
 • نمایش عروسکی
 • پوشیدن لباس‌های سنتی و تتوی حنا
 • سرویس شام

    هزینه سافاری دبی را معمولا باید هنگام رزرو بلیط، یعنی همان ابتدای کار به صورت یکجا پرداخت نمایید. البته معمولا هزینه‌ای که از شما دریافت می‌کنند، هزینه امکانات عمومی است و اگر بخواهید از سایر تفریحات استفاده نمایید باید هزینه آنها را به صورت جداگانه پرداخت نمایید. در میان تفریحات موجود در سافاری دبی، اسکی روی شن، موتور چهارچرخ، عکس گرفتن با شاهین، نوشیدنی‌های خاص و قسمت VIP جهت سرو غذا، را باید از جمله تفریحاتی دانست که هزینه‌شان به صورت جداگانه محاسبه می‌گردد.

درباره خدمات تور سافاری دبی با این مقاله از دکوول همراه باشید.

کلام آخر

    در مطلب همه چیز درباره سافاری دبی، با یکی از بهترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های این شهر آشنا شدید. ابتدا به معرفی سافاری پرداختیم و سپس درباره موارد مهم دیگر مربوط به آن مثلا قسمت‌های مختلفش، امکاناتش و... حرف زدیم. اگر نکته دیگری درباره این موضوع وجود دارد که در این مطلب بدان اشاره نشد و یا اگر تجربه بازدید از سافاری دبی را دارید؛ حتما آن را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید تا دیگران هم بتوانند از آن استفاده کنند. امید است این مطلب برایتان مفید بوده باشد و از خواندن آن لذت ببرید.