آشنایی با خیابان نوسکی سن پترزبورگ

زمان مطالعه: 5 دقیقه

یکی از باشکوه‌ترین خیابان‌های دنیا در شهر سن پترزبورگ قرار دارد؛ این خیابان که نوسکی نام دارد، جایی فوق‌العاده برای قدم زدن است و تاریخ طول و درازی پشت خود دارد. آن هنگام که در حال قدم زدن در خیابان نوسکی هستید، می‌توانید تصور کنید که در یک تونل تاریخ از کشور روسیه قرار گرفته‌اید. خیابان نوسکی سن پترزبورگ را باید مشهورترین و اصلی‌ترین خیابان کشور روسیه دانست که در جهان هم شهرتی برای خود دست و پا کرده است. مگر چند خیابان در شهرهای مختلف جهان وجود دارد که مردم آنها را به نام بشناسند؟ این خیابان در بخش تاریخی شهر واقع شده و از ایستگاه قطار مسکو تا صومعه الکساندر نوسکی امتداد دارد. در این مطلب قصد داریم همه چیز را درباره این خیابان زیبا و تاریخی بررسی کنیم. ابتدا جاذبه‌های موجود در این خیابان را بررسی خواهیم کرد و سپس درباره تاریخچه و دیگر موارد مهم مربوط به این جاذبه حرف خواهیم زد. اگر شما هم علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، با ما تا انتهای این مطلب از وب سایت دکوول همراه باشید.


معرفی خیابان نوسکی سن پترزبورگ

    خیابان نوسکی را باید یکی از خیابان‌های مهم کشور روسیه دانست که در واقع اولین پل ارتباط میان سن پترزبورگ سنتی و مدرن است. با قرار گرفتن در مرتفع‌ترین قسمت خیابان و قدم زدن در آن خواهید دید که این خیابان به تدریج پهن و پهن‌تر می‌شود و آسمان خراش‌های بسیار مدرن و زیبا با معماری فوق‌العاده بیشتر دیده می‌شود. در یک طرف این خیابان کلیسای مشهور کازان که از مهم‌ترین جاذبه‌های سن پترزبورگ قرار دارد و در سمت دیگر کتابفروشی Dom Knigi را می‌توان دید.

    همچنین این خیابان از کانال Griboedova به کلیسای دیدنی Church of Our Savior on Spilled Blood چشم‌اندازی فوق‌العاده‌ای دارد. البته در کنار کلیساهایی که در این خیابان وجود دارد، بناهای زیادی دیگر قرار دارد که جلوه این مکان را زیباتر کرده است.

درباره معرفی خیابان نوسکی سن پترزبورگ در دکوول بخوانید.

کمی با تاریخ این خیابان آشنا شوید

    از همان ابتدا که شهر سن پترزبورگ از حالت قدیمیش به یک محیط مدرن تبدیل شد، خارجی‌های زیادی این شهر را به عنوان محل اقامتشان انتخاب می‌کردند که ژرمن‌ها، فرانسوی‌ها، آمریکایی‌ها و مردمانی از کشورهای اطراف، جز آنها بودند. آنها هر کدام فرهنگ خود را به این شهر آوردند و به همین دلیل است که امروز در این شهر تنوع فرهنگی بالایی وجود دارد. در سال‌های میانی قرن هجدهم کاخ‌های بسیار لاکچری به سبک باروک در این شهر ساخته شدند که از معروف‌ترین آنها می‌توان به کاخ آنچیکوف اشاره کرد و یا کاخ Stroganov مورد دیگری است که آن هم به همین سبک ساخته شده است و همچنین کاخ چوبی Empress Elizabeth هم نمونه دیگر آن است.

    نکته کلیدی و مهمی که باید بدانید این است به نیمه راه این خیابان دو طرفه که می‌رسید انگار که خیابان یک گره کوچک خورده که به خاطر یک اشتباه در ساخت این خیابان بوده است. در سال ۱۷۳۰ یک بار سعی کردند تا این مشکل را برطرف کرده و خیابان را مستقیم کنند  در آن زمان اسم این خیابان «خیابان بزرگ» بود.

    در قرن نوزدهم، خیابان نوسکی را به عنوان خیابان مرکزی و اصلی این شهر می‌شناختند. از همان زمان کم کم ساخت ساختمان‌های مختلف را در این منطقه آغاز کردند و این ساختمان سازی گسترش یافت. در ابتدای امر یک بلوار در وسط این خیابان ساختند و بعد از آن کلیسای کازان و… ساخته شد. در سال ۱۹۱۸، نام خیابان نوسکی به خیابان ۲۵ اکتبر تغییر پیدا کرد اما کسی این نام را به رسمیت نشناخت و همه از همان نام قبلی استفاده می‌کردند.

    شکل و شمایل کنونی خیابان نوسکی سن پترزبورگ نشانگر یک شهر مدرن و پیشرفته است و همه ی المان‌های مدرنیته را دارد. مردم بسیار مهربان و آرام سن پترزبورگ؛ عاشق قدم زدن در این خیابان هستند و بنابراین چه در روز و چه در شب می‌توانید آن را مملو از جمعیت ببینید.

    این خیابان هم مراکز خرید خیلی خوبی دارد و هم این که کافه‌های زیادی در آن وجود دارد و در طول روز می‌توانید جمعیت را در کافه‌های این قسمت از شهر ببینید. جدای از این موارد، خیابان نوسکی محل برگزاری برنامه‌ها و رویدادها و حتی جشنواره‌های زیادی است و رژه‌های نظامی و غیرنظامی هم در این خیابان برگزار می‌شود. همچنین اکثر مسابقات سمبلیک در این خیابان برگزار می‌شود.

کمی با تاریخ این خیابان نوسکی در سن پترزبورک در دکوول آشنا شوید.

فستیوال های خیابان نوسکی

    همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم، از خیابان نوسکی سن پترزبورگ برای برگزاری بسیاری از مراسمات و جشن‌های مهم سن پترزبورگ استفاده می‌شود. درواقع بیشتر رویدادهای مهم شهر را در این خیابان برگزار می‌کنند. همچنین بسیاری از رژه‌ها و پیاده‌روی‌های مهم نظامی در این مکان برگزار می‌شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، دوچرخه سواران سن پترزبورگی سه بار در طول سال در این خیابان مراسم برگزار می‌نمایند. یک بار در سال نو، یک بار به مناسبت روز پیروزی (۹ ماه می) و یک بار هم در روز تاسیس شهرشان (۲۷ ام ماه می)

    در این سه روز، این خیابان طولانی از رودخانه فونتانکا (the Fontanka River) تا میدان کاخ بسته خواهد شد. در این ایام هیچ وسیله نقلیه‌ای اجازه ورود به این قسمت را نخواهد داشت و مردم به جشن و پایکوبی می‌پردازند.

فستیوال های خیابان نوسکی را در دکوول بخوانید.

نحوه دسترسی به خیابان نوسکی

    راه‌های زیادی برای رسیدن به خیابان نوسکی وجود دارد. هم با وسایل حمل و نقل عمومی و هم با خودروی شخصی می‌توانید خود را به به این خیابان برسانید. در ادامه راه‌های دسترسی به خیابان نوسکی را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ایستگاه های مترو:

    این خیابان طویل ایستگاه‌های مترو بسیاری دارد. اگر قصد رفتن به خیابان نوسکی سن پترزبورگ را دارید، می‌توانید در یکی از این ایستگاه‌ها، از مترو پیاده شوید.

Admiralteyskaya

Nevsky Prospekt

Gostiny Dvor

Mayakovskaya

Ploshchad Vosstaniya

Ploshchad Aleksandra Nevskogo

بهترین مسیر پیاده روی در این خیابان

    اگر به دنبال بهترین مسیر پیاده‌روی در این خیابان هستید، پیشنهاد می‌شود که از ایستگاه مترو Ploshchad Vosstaniya  بیرون آمده و به سمت اداره نیروی دریایی که مسیری ۲.۹ کیلومتری است، پیاده‌روی کنید.

جاذبه های گردشگری این مسیر

    در این خیابان جاذبه های گردشگری زیادی مانند اداره نیروی دریایی (Admiralty)، پل آنچیکوف، ساختمان تجاری بانک آزوف دون، ساختمان تئاتر الکساندرسکی، صومعه الکساندر نوسکی، کاخ آنچیکوف، کلیسای رسمی ارامنه سنت کاترین، کاخ بلوسلسکی-بلوزرسکی، بولشوی گوستینی دوور، خانه واولبرگ (بانک تجاری)، کلیسای هلندی، سیتی دوما و... وجود دارد. اگر هنگام بازدید از خیابان نوسکی سن پترزبورگ هوس خرید به سرتان زد می‌توانید سری به گوستینی دیوور (Gostiny Dvor)  بزنید. این مرکز خرید را باید بزرگ‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای دانست که حتی اعتقاد بسیاری از افراد، یکی از مهم‌ترین مراکز خرید جهان نیز به شمار می‌رود. در این مرکز خرید  ۱۷۸ مغازه وجود دارد که هر آنچه را که بخواهید می‌توانید در آنها پیدا کنید.

درباره جاذبه های مسیر گردشگری خیابان نوسکی در دکوول بخوانید.

کلام آخر

    در مطلب آشنایی با خیابان نوسکی سن پترزبورگ، هر آنچه را که لازم بود درباره این خیابان زیبای تاریخی بدانید بیان کردیم. درباره تاریخچه و جاذبه‌هایی که در آن وجود دارد حرف زدیم و مسیرهای دسترسیش را بررسی کردیم. اگر قصد سفر به سن پترزبورگ را دارید، زمانی را برای بازدید مفصل از این خیابان و جاذبه‌هایی که در آن وجود دارد کنار بگذارید. اگر نکته دیگری درباره خیابان نوسکی وجود دارد که در این مطلب بدان اشاره نشد و یا اگر تجربه بازدید از این خیابان را دارید، حتما تجربیات خود را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید تا دیگران هم از آن بهره ببرند. امید است این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید از آن استفاده کنید.
امتیاز دهی


شبکه های اجتماعی
دسته بندی ها