فستیوال شب های سفید سنت پترزبورگ

زمان مطالعه: 3 دقیقه

چشمانتان را ببندید و تصور کنید که به مدت یک ماه در شهرتان شب فرا نرسد و همیشه هوا آفتابی و روشن باشد. سپس در این یک ماه یک فستیوال جذاب در شهر برگزار شود که همه شهر در طول 24 ساعت شبانه روز بیدار و مشغول تفریح باشند. صحنه جذابی پیش چشمتان پدید آمد نه؟ این یک اتفاق واقعی است که هر سال برای اهالی شهر زیبای سن پترزبورگ و برخی دیگر از شهرهای روسیه می‌افتد.

هر سال افراد زیادی از سراسر دنیا منتظر می‌مانند و برنامه‌ریزی می‌کنند تا زمان برگزاری فستیوال شب‌های سفید سن پترزبورگ فرا برسد و خود را به این شهر برسانند تا بتوانند در این جشنواره جذاب شرکت کنند. در این فستیوال شب معنایی ندارد و هر کسی می‌تواند تا آنجا که در توان دارد به تفریح بپردازد. درست فهمیدید!

در این مطلب قصد داریم یکی از مهمترین فستیوال‌هایی که در کشور روسیه و شهر سن پترزبورگ اتفاق می‌افتد و شهرت جهانی هم دارد یعنی فستیوال شب های روشن سن پترزبورگ را به شما معرفی کنیم. اگر شما هم علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، با ما تا انتهای این مطلب از وب سایت دکوول همراه باشید.


فهرست:

درباره شب های سفید سن پترزبورگ

    جشنواره شب‌های سفید سن پترزبورگ در روسیه به واقع یک فستیوال تابستانه بین‌المللی محسوب می‌شود که در آن برنامه‌های بسیار جالبی از اجراهای باله کلاسیک گرفته تا اپرا و همینطور رویدادهای موسیقی مختلف تدارک دیده می‌شود. زمان رسمی برگزاری این جشنواره 12 ژوئن تا 2 جولای است که البته امکان دارد در سال‌های مختلف مقداری تاریخ آن جا به جا شود. لازم است که به این نکته اشاره شود، مردم شهر سن پترزبورک عملا از تاریخ 26 می تا 16 جولای و همینطور چند روز بعد از آن شب را به چشم نخواهند دید.

    اما معمولا فستیوال مشهوری که از آن به عنوان فستیوال شب‍های سفید سن پترزبورگ یاد می‌شود، از همان 12  ژوئن آغاز شده و تا 2 جولای هم ادامه خواهد داشت. هنگامی که این رویداد طبیعی در شهر سن پترزبورگ اتفاق می‌افتد، مردم این شهر و همینطور گردشگرانی در این ایام راهی روسیه شده‌اند؛ از این فرصت استفاده کرده و به همراهی یکدیگر یک فستیوال بسیار جذاب، همراه با کارناوال‌‎های متنوع و برنامه‌های تفریحی و فرهنگی هیجان‌انگیز برپا می‌کنند.

    در طول این ایام و در این فستیوال هیجان انگیز، مردم می‌توانند اجراهای دیدنی از موسیقی کلاسیک، باله و اپرا در یکی از مهدهای اصلی این هنرها را ببینند. این جشنواره را با نام فستیوال ستاره‌های شب‌های سفید نیز می‌شناسند و از آنجایی که جذابیت زیادی دارد جدا از مردم سن پترزبورگ، گردشگران خارجی نیز عاشق آن هستند.  

درباره درباره شب های سفید سن پترزبورگ با این مقاله از دکوول همراه باشید.

علت روشن ماندن شب ها در سنت پترزبورگ

    اگر برایتان سوال پیش آمده که چه طور می‌شود که در یک شهر اصلا شب نشود، باید به شما بگوییم که این اتفاق در یک بازه زمانی خاص برای سن پترزبورگ می‌افتد و علتش هم این است که این شهر موقعیت جغرافیایی بسیار خاصی دارد. از آنجایی که شهر زیبای سن پترزبورگ در شمال کره زمین واقع شده است، خورشید از زاویه منحصر به فردی به آن می‌تابد. درواقع در فصل تابستان خورشید نمی‌تواند به اندازه کافی به صورت افقی به این شهر بتابد و در نتیجه آسمان سن پترزبورگ تاریک نخواهد شد این موضوع باعث می‌شود که تفکیک شب از روز خیلی سخت باشد و آسمان در طول شبانه روز روشن بماند .

بازدید از موزه ها در شب های سفید سن پترزبورگ

    یکی از جالب‌ترین کارهایی که در طول برگزاری فستیوال شب‌های سفید سن پترزبورگ می‌توانید انجام دهید، بازدید از موزه‌های این شهر است. زیرا در این ایام موزه‌ها و گالری‌های شهر سن پترزبورگ به صورت 24 ساعته باز هستند و ورودی بیشتر آنها هم رایگان است. پس اگر در این ایام به سن پترزبورگ سفر کردید، زمان خوبی است که با هزینه بسیار کم از همه موزه‌ها و گالری‌های زیبا و فوق‌العاده این شهر نیز دیدن کنید.

بازدید از موزه‌ها در شب‌های سفید سن پترزبورگ با این مقاله از دکوول ببنید.

رویداد کشتی اسکارلت در شب های سفید سن پترزبورگ

    در طول برگزاری فستیوال شب‌های سفید سن پترزبورگ یک رویداد بسیار جالب به نام اسکارلت سیلز به معنی بادبان‌های اسکارلت نیز در شهر سن پترزبورگ برگزار خواهد شد. این رویداد که آن را با نام کشتی اسکارلت نیز می‌شناسند، شکوه و جذابیت بسیار خاصی دارد و یک رویداد بسیار جالب و دیدنی است.  داستان از این قرار است که در روز آخر فستیوال شب‌های سفید سن پترزبورگ، یک کشتی به نام کشتی اسکارلت را بر روی آب رودخانه روانه می‌کنند که همراه با حرکت این کشتی یک آتش بازی بسیار هیجان‌انگیز بر فراز آسمان رودخانه برپا خواهد شد.

    این آتش بازی در بین شهروندان سن پترزبورگی و همچنین توریست‌ها محبوبیت پیدا کرده است و معمولا هر کسی که برای شرکت در فستیوال شب‌های سفید سن پترزبورگ به روسیه سفر می‌کند، در این رویداد هیجان‌انگیز هم شرکت می‌نماید. جالب است بدانید که علاوه بر همه برنامه‌های تفریحی جذابی که تا اینجای این مطلب به آن اشاره کردیم، برنامه‌های دیگری نیز در طول ایام این فستیوال برگزار می‌شوند که یکی از آن یکی هیجان‌انگیزتر است. مثلا در این ایام، تعدادی کارناوال مانند کارناوال پترهوف در سطح شهر سن پترزبورگ برپا می‌شود که جذابیت این فستیوال را چند برابر کرده‌اند.

درباره رویداد کشتی اسکارلت در شب های سفید سن پترزبورگ در دکوول بخوانید.

کلام آخر

    به جرعت می‌توان گفت ایام فستیوال شب های سفید سن پترزبورگ بهترین زمان برای سفر به این شهر زیبا در روسیه است. در طول این ایام شما علاوه بر اینکه می‌توانید به خوبی در این شهر بگردید و از برخی جاذبه‌ها هم به صورت رایگان بازدید کنید، هیجان را نیز به سفرتان اضافه می‌کنید و کمی هم با فرهنگ مردم سن پترزبورگ اشنا خواهید شد.  کسانی که دوست دارند در کنار یک سفر آرام و همراه بازدید از جاذبه‌های بیشمار شهر سن پترزبورگ کمی هم هیجان تجربه کنند و بیشتر با فرهنگ مردم روسیه آشنا شوند، بهتر است زمان سفر خود را با زمان این فستیوال هماهنگ نمایند.

    اگر نکته دیگری درباره این موضوع وجود دارد که در این مطلب بدان اشاره نشد و یا اگر تجربه شرکت در این فستیوال را دارید آن را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز بتوانند از آن استفاده کنند. امید است این مطلب برایتان مفید بوده باشد و از خواندن آن لذت ببرید.