مراقبت از بطری آب و مخزن

تاریخ انتشار: 1402/5/10 - تاریخ آخرین تغییرات: 1403/3/3

بطری‌های قابل استفاده مجدد از پلاستیک اغلب به مرور زمان بوها و یا طعم‌های ناخوشایندی پیدا می‌کنند. این معمولاً زمانی رخ می‌دهد که بطری‌ها به درستی نگهداری نشده یا به ندرت تمیز می‌شوند. در این مقاله بر آن هستیم تا پیرامون یکی از شایع‌ترین مشکلات مربوط به کمل بک‌ها و بطری‌های آب صحبت به میان آوریم. بیشتر بطری‌های آب سخت از جنس پلاستیک پلی‌اتیلن (که در ظاهر معمولاً ابری است)، پلی‌پروپیلن (که به رنگ‌های متوسط تا تیره می‌باشد) یا کوپلی‌استر (که می‌تواند شفاف، مات یا رنگی باشد) ساخته می‌شوند. بیشتر مخازن سیستم‌های آب نگهداری، داخلی پلی‌اتیلن دارند که طعم و بوها را به طور آسان‌تری نگه می‌دارند نسبت به پلی‌کربنات. اما همه بطری‌های پلاستیکی می‌توانند طعم یا بوی ناخواسته‌ای پیدا کنند اگر به درستی مراقبت نشوند. با ما در وب سایت دکوول همراه باشید.


آنچه میخواهید درباره مراقبت از بطری آب و مخزن بدانید:

مراقبت عمومی

    بهترین روش برای حفظ هر بطری آب یا کیسه مخزن پلاستیکی، شستن آن پس از هر استفاده و اجازه دادن به آن تا کاملاً خشک شود است. بیشتر مشکلات بو و طعم زمانی رخ می‌دهند که بطری‌ها در محیط‌های مرطوب نگهداری می‌شوند یا برای مدت طولانی با مایع داخلشان محکم می‌شوند. بطری‌های پلی‌اتیلن همچنین ممکن است طعم و بوهای ناخوشایندی پیدا کنند وقتی برای نگهداری انواع آبمیوه‌های اسیدی استفاده می‌شوند.

درباره بطری آب و نحوه نگهداری و تمیزی آن با این مقاله از دکوول همراه باشید.

تمیز کردن

    اگر بطری آب شما طعم یا بوی ناگواری پیدا کرد، می‌توانید روش زیر را امتحان کنید:

  • یک قاشق چایخوری آبنبات و یک قاشق چایخوری سودا در بطری بریزید و آن را با آب پر کنید.
  • بگذارید بطری شبانه‌روزی در آن جا بماند.
  • روز بعد بطری را به طور کامل شستشو دهید (یا آن را در ماشین ظرفشویی قرار دهید).
  • بگذارید بطری به طور کامل خشک شود.

    هنگام تمیز کردن مخازن آب نگهداری، آنها را به طور کامل شستشو داده و قبل از استفاده مجدد آنها را کاملاً خشک کنید. آنها را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید.

  • نکته: برخی از طعم و بوها را می‌توان با شستن بطری‌های آب پلاستیکی با دهانشویه‌های ضد باکتری حذف کرد.

درباره تمیز کردن بطری آب با این مقاله از وب سایت دکوول همراه باشید.

کلام آخر

    لطفا توجه کنید رعایت مسائل بهداشتی و نگهداری صحیح از تجهیزات بخش مهمی از استفاده کردن از آنهاست. بنابراین سعی کنید تا روش نگهداری و استفاده صحیح از تجهیزات را نیز به درستی فرا بگیرید. دکوول همراه شماست.