چگونه یک ردیاب فیتنس انتخاب کنیم؟

تاریخ انتشار: 1402/2/13 - تاریخ آخرین تغییرات: 1403/3/1

سرعت تحولات به قدری است که احتمالا در مدت زمانی که شما این جمله را خوانده‌اید یک محصول جدید عرضه شده است. مزیت این مساله می‌تواند گسترش امکانات و خدماتی است که در اختیار مردم مخصوصا ورزشکاران قرار داده می‌شود و از جمله معایب آن نیز قطعا سردرگمی افراد در انتخاب آنچه که قرار است انتخاب کنند می‌باشد. حال در این مقاله قصد داریم تمام آن چیزی که در درستگاه‌های فیتنس اهمیت پیدا می‌کند را برای شما مورد بحث قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره "چگونه یک ردیاب فیتنس انتخاب کنیم؟"

    ساعت‌های فیتنس نه تنها سریع تر و قدرتمندتر از همیشه هستند، بلکه به گونه‌ای در حال رشد هستند که دیگر اصطلاحات قدیمی فایده خاصی ندارند و علاوه بر آن ویژگی‌های جدید و جذاب زیادی به آنها در حال اضافه شدن است. در گذشته، دستگاه‌های مانیتور ضربان قلب، ردیاب فعالیت، شمارش گام و ساعت GPS دستگاه‌های مجزا بودند. اکنون یک دستگاه متصل به مچ دست، که در این مقاله آن را "ردیاب فیتنس" می‌نامیم، می‌تواند تمام کارهای آن دستگاه‌های جداگانه را انجام دهد و البته یک رابط کاربری عالی نیز برای شما به ارمغان آورد.با این مقاله از وب سایت دکوول همراه باشید.


آنچه میخواهید درباره چگونه یک ردیاب فیتنس انتخاب کنیم؟ بدانید:

چه چیزی را از یک دستگاه ردیاب تناسب اندام انتظار دارید؟

    استفاده از یک دستگاه که همه چیز را انجام دهد بسیار عالی است، اما تشخیص دادن اینکه کدام یک از این "همه چیزها" برای شما مهمتر است به شما کمک می‌کند تا انتخاب‌های خود را محدودتر کنید. (اگر شما علاقه‌مند به فناوری هستید و دوست دارید از دستگاه‌هایی با قابلیت‌های بی‌نهایت استفاده کنید، این مساله در تصمیم گیری به شما نیز مفید خواهد بود)

درباره ساعت های فیتنس با این مقاله از دکوول همراه باشید.

 ردیاب تخصصی یا یک دستگاه عمومی

    اگر فقط به دنبال یک دستگاه برای شمارش تعداد قدم‌های خود یا زمان دویدنتان هستید، دستگاه‌های بازار که از دنبال‌کننده قدم (pedometer) یا ساعت دویدن (running watch) تشکیل شده‌اند، همان چیزی را که نیاز دارید به شما ارائه می‌دهند و قیمت آنها نسبت به دستگاه‌های تمرینی یا دنبال کنندگان تناسب اندام (fitness tracker) بسیار کمتر است.

چه زمانی به یک ردیاب تخصصی و چه زمانی به یک دستگاه عمومی نیاز دارید با دکوول همراه باشید.

استفاده از گوشی هوشمند به عنوان ردیاب ورزشی

    تلفن‌های دارای GPS می‌توانند از برنامه‌ها برای ردیابی تمرینات شما استفاده کنند و به شما کمک کنند راه خود را پیدا کنید. استفاده از نرم افزارهای مانند Strava می‌توانند در حین فعالیت ورزشی برای ثبت آن اقدام کنند و علاوه بر کمک در جهت یابی فعالیت ورزشی که در آن هستید را نیز به شکل کامل برایتان ثبت می‌کنند. علاوه بر این می‌توانید بعد از دیدن میزان فعالیت خود در صورت تمایل نتایج خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. برخی از برنامه‌ها رایگان هستند، اما ممکن است برای استفاده از همه چیزهای جالبی که ارائه می‌دهند، نیاز به پرداخت هزینه و خرید اشتراک داشته باشید.

    استفاده از تلفن برای ردیابی فعالیت‌های بدنی‌تان می‌تواند خوب باشد، زیرا احتمالاً قبلاً یکی از آن‌ها را دارید و فقط باید برای یک برنامه و شاید یک باند مخصوص برای نگه داشتن آن در حین ورزش هزینه کنید. همچنین دارای یک صفحه نمایش بزرگتر برای جهت گیری است. اما باتری تلفن شما ممکن است به اندازه سایر دستگاه های ردیاب دوام نیاورد و در صورت استفاده بیش از حد از آن ممکن است از بین برود، که اگر نیاز به کمک داشته باشید می تواند بد باشد.

استفاده از گوشی هوشمند به عنوان ردیاب ورزشی با این مقاله از دکووا همراه باشید.

قابلیت‌ها و قیمت دستگاه‌های پیگیری تناسب اندام

    وقتی چیزی فانتزی می‌خرید، مانند اسباب‌بازی یا ابزار، هرچه پول بیشتری خرج کنید، معمولاً بهتر است. این موضوع در مورد ردیاب های تناسب اندام نیز صادق است. آنها بسته به مقداری که خرج می‌کنید، سطوح مختلف قدرت و توانایی دارند. برخی از موارد مهمی که باید در ردیاب تناسب اندام به دنبال آنها باشید، کارهای مختلفی است که می‌تواند انجام دهد، مانند شمارش قدم‌ها یا نظارت بر ضربان قلب شما. گاهی اوقات مدل‌های گران‌تر دارای ویژگی‌های مازادی هستند که ممکن است حتی به آنها نیاز نداشته باشید. در این بخش سعی می‌کنیم ویژگی‌هایی که یک درستگاه فیتنس ترکر داشته باشد را در اختیار شما قرار دهیم:

  • قابلیت ناوبری: نظارت سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) به دستگاه پیگیری تناسب اندام این امکان را می‌دهد که اطلاعاتی مانند مسافت، سرعت، موقعیت و ارتفاع شما را ارائه دهد. دستگاه‌هایی که به چندین سیستم ماهواره‌ای GPS وصل می‌شوند، دقیق‌ترین و سریع‌ترین داده‌هایی را در پیگیری موقعیت و مکان فراهم می‌کنند.
  • ناوبری: دستگاه‌هایی با هزینه کمتر، پیگیری پایه و هشدار شما را زمانی که خارج از مسیر هستید ارائه می‌دهند. دستگاه‌های پیشرفته‌تر، مسیرهای قابل برنامه‌ریزی و می‌توانند به شما بگویند کدامیک از مسیرها را باید بگیرید. بسیاری از دستگاه‌ها به شما اجازه می‌دهند که نقاط را نشانه‌گذاری کنید و یا به دستگاه اجازه دهید که یک مسیر را برای شما برجسته کند. نقشه‌های پایه برای ناوبری متفاوت هستند و بهترین نقشه‌ها در دستگاه‌های بالاترین سطح هستند.
  • ویژگی‌های باتری: ترکرها به طور کلی دارای عمر باتری قابل توجهی هستند. برخی از آنها حالت‌های صرفه جویی در باتری ارائه می‌دهند که نرخ اتصال به ماهواره‌های GPS را کاهش می‌دهد. (تراز مقابل برداشت دقیقی از داده‌ها را کاهش می‌دهد.) چندین ترکر قیمت بالا شارژ خورشیدی را ارائه می‌دهند.
  • نظارت بر فعالیت: این ویژگی‌ها اطلاعاتی مانند تعداد گام‌های به خود دیده شده، دقایق فعالیت و یا فرکانس فعالیت را فراهم می‌کنند. بسیاری از آنها همچنین چالش‌ها، نشان‌هایی برای دستاوردها و هشدارها به منظور تشویق شما به صورت آرام به سمت اهداف شما ارائه می‌دهند.
  • نظارت بر خواب: چون برای سلامتی نیز به میزان کافی استراحت داشتن بسیار مهم است، بسیاری از ترکرها بازخورد خواب را ارائه می‌دهند، که از مدت زمان خواب گرفته تا زمان صرف شده در مراحل خواب مختلف متفاوت است.
  • عملکرد سنجش ضربان قلب (HRM): اینها اطلاعات قلبی و آموزشی مانند ضربان قلب، داده‌های منطقه ضربان قلب، VO2max و غیره را فراهم می‌کنند. بیشتر ترکرها از سنسور مچ داده‌های ضربان قلب را به دست می‌آورند که یک گزینه راحت تر از دستگاه پهنه است. پهنه‌های سینه به عنوان لوازم جانبی موجود هستند که به عنوان دقیق تر محسوب می شوند، اما سنسورهای مچ دست بهبود یافته‌اند.
  • خاصیت ضد آب بودن: ترکرهای فیتنس در طول سالها بیشتر شوک و ضد آب شده‌اند. چند ترکر برای غواصی طراحی شده‌اند، اما بیشتر آنها مقاومت در برابر آب تا 30 متر یا بیشتر دارند.
  • اعلانات تلفن: بسیاری از ترکرها می‌توانند با تلفن همراه شما متصل شوند تا اعلان‌هایی را درباره تماس و یا پیام ورودی روی نمایشگر ترکر فیتنس فراهم کنند.
  • عملکرد موسیقی: برخی از ترکرهای فیتنس به شما اجازه می‌دهند تا موسیقی را دانلود کرده و هدفون را با آن‌ها هماهنگ کنید.

قابلیت‌ها و قیمت دستگاه‌های پیگیری تناسب اندام با این مقاله از دکوول همراه باشید

راهنمای خرید و استفاده از دستگاه‌های ردیاب ورزشی

    برنامه‌های برند را بررسی کنید. برخی افراد رابط کاربری و تجربه کاربری بعضی از برندها را بهتر از برندهای دیگر ارزیابی می‌کنند. این برنامه‌ها ابزارهایی هستند که برای تنظیم دستگاه، سفارشی کردن صفحه نمایش، دسترسی و تحلیل داده‌های ترکر ورزشی به کار می‌روند. این برنامه‌ها همچنین به پلن‌های آموزشی و امکانات جامعه مانند به اشتراک گذاری مسیر و نتایج حاصله از فعالیت ورزشی دسترسی دارند. بسیاری از برندهای این برنامه‌ها همچنین با برنامه‌های دیگر و مهمی مانند Strava یکپارچه شده‌اند.

    وقتی دستگاه را برای اولین بار می‌گیرید با آن بازی کنید: تمامی این قابلیت‌ها به معنای وجود بسیاری از عملکردها است. یاد بگیرید چگونه اصول کار را و چگونه آن را در خانه تنظیم کنید. منتظر نباشید تا در پیاده روی، سوار کردن یا دویدن اولیه خود همه چیز را بفهمید. نرم افزار خود را به روز کنید: به روز نگه داشتن نرم افزار دستگاه باعث رفع اشکالات، بهبود کارایی و حتی اضافه شدن ویژگی های جدید می شود. بسیاری از دستگاه‌ها مانند گوشی‌های هوشمند عمل می‌کنند، جایی که شما به اطلاعیه‌های به روزرسانی دستگاه می‌رسید و سپس با استفاده از یک اتصال بی‌سیم به اینترنت آپدیت را نصب می‌کنید.