بررسی کارابین پیچ ویلیام شرکت پتزل

تاریخ انتشار: 1403/2/1 - تاریخ آخرین تغییرات: 1403/3/3

بررسی کارابین پیچ ویلیام شرکت پتزل

یکی از کارابین‌ هایی که بسیار مورد استقبال و استفاده قرار گرفت کارابین ویلیام شرکت پتزل بوده است که در سالیان متمادی نیز دستخوش تغییراتی در شکل ظاهری خود شده است. اینجا قصد داریم نگاهی جامع و دقیق به بررسی این کارابین پر طرفدار بیاندازیم. یاد دارم اولین کارابینی که خریده بودم هم همین ویلیام بود و چقدر به داشتن آن افتخار می‌کردم. اینجا دکوول است و با ما در مجله ادونچر و کوهنوردی ایران همراه باشید.


آنچه میخواهید درباره بررسی کارابین پیچ ویلیام شرکت پتزل بدانید:

نگاهی به کارابین پیچ ویلیام محصولی از شرکت پتزل

    اندازه و شکل بزرگ این کارابین پیچ‌دار، آن را برای استفاده به عنوان نقطه مرکزی در یک کارگاه یا anchor مناسب می‌کند. شما می‌توانید با پتزل ویلیام، چندین طناب و اسلینگ را مدیریت کنید و نقاط حمایتی را سازماندهی کنید. با این گفته، کارابین ویلیام نسبتا کارابینی سنگین است و به اندازه کارابین‌هایی مانند Black Diamond Rocklock که بسیار ارزان‌تر است، امتیاز بالایی کسب نکرده است.

درباره کارابین پیچ ویلیام و انواع مختلف آن با این مقاله از دکوول همراه باشید.

    اگر کارابینی به این اندازه می‌خواهید، ما به سمت Dmm Boa متمایل می‌شویم که کمی سبک‌تر است و امتیاز بالاتری کسب کرده است. همچنین Petzl Am’D را قبل از این یکی در نظر می‌گیریم که هم سبک‌تر و هم ارزان‌تر است و عملکردی عالی دارد. اما اگر واقعاً شکل گلابی/D هیبریدی بزرگ را دوست دارید، این یک کارابین پیچدار بزرگ و بسیار محبوب است.

مزایا

قفل بسیار روان، ویژگی ایمنی علامت قرمز، باز بسته شدن بسیار روان اما روان‌ترین نیست، فضای  کافی برای گره‌ها و اسلینگ‌ها

معایب

کمی بزرگ و سنگین، روان‌ترین در هنگام کشش طناب نیست.

تحلیل و نتایج بررسی‌های انجام شده

ویژگی‌های مثبت کارابین ویلیام پتزل

    پتزل ویلیام کارابینی بزرگ و محکم است که هنگام استفاده در کارگاه، تعداد زیادی طناب، اسلینگ و گره را در خود نگه می‌دارد. این کارابین پیچی بسیار روان و عالی دارد و نوار قرمز استاندارد پتزل را نیز دارد و به چنین شکلی عرضه می‌شود که به شما نشان می‌دهد زبانه کارابین در حالت قفل است یا خیر.

    این کارابین با سه نوع قفل مختلف عرضه می‌شود: به شکل پیچی، به شکل توپی و به شکل اتوماتیک که چرخشی است. حالتی که به شکل معمول پیچی است بیشتر مورد استقبال است و توصیه ما نیز همین مدل است زیرا مقرون به صرفه‌ترین مدل به شمار می‌رود، اما برخی از افراد از امنیت قفل توپی یا سرعت قفل اتوماتیک لذت خواهند برد.

ویژگی‌های نسبتا منفی کارابین ویلیام پتزل

    این یکی از سنگین‌ترین کارابین‌های موجود در بررسی است و به دلیل شکل آن، کار با آن نیز آسان نیست. به اندازه کافی باریک نیست که با اطمینان در کف دستتان بچرخانید. برای چنین کارابین بزرگی، ما همچنین متعجب شدیم که طناب به طور روان‌تری از آن عبور نمی‌کند. روان است، اما به اندازه Petzl Attache یا Dmm Boa روان نیست.

    در حالی که برخی از افراد ممکن است از امنیت کارابین قفل توپی لذت ببرند، بررسی‌ها نشان می‌دهد که این نوع قفل قابل اعتمادترین نیست. قفل پیچی قابل اعتمادتر است اما باز و بسته شدن آن زمان زیادی به نسبت مدل‌های اتوماتیک و توپی نیاز دارد.

درباره نقاط قوت و ضعف کارابین پیچ ویلیام با این مقاله از دکوول همراه باشید.

بهترین کاربرد برای کارابین ویلیام پتزل

    این یک کارابین مرکزی و اصلی عالی در یک کارگاه است. این امکان را می‌دهد که چندین گره و طناب به آن وصل شوند. پس لازم است که در رک لوازم خود حتما حداقل یک عدد از چنین کارابین‌هایی را داشته باشید که به راحتی بتوانید به ایجاد کارگاه بپردازید.

ارزش خرید این کارابین

    در حالی که یک کارابین خیلی گران قیمت به شمار نمی‌رود، اما ارزان هم نیست. اکثر کارابین‌های رقیب ارزان‌تر هستند و امتیاز کمی بالاتر کسب می‌کنند. پس در حین خرید به پارامترهای مهمی که مورد نظر شماست توجه کنید و با توجه به آن اقدام به خرید کنید.

آیا کارابین پیچ ویلیام پتزل ارزش خرید دارد، در دکوول بخوانید.

کلام آخر

    شرکت پتزل شرکتی پیشرو در طراحی و تولید تجهیزات فنی به شمار می‌رود. کارابین ویلیام از محصولات بسیار پر طرفدار این شرکت است که در بین ایرانیان نیز رواج زیادی دارد. به شکل کلی می‌توان گفت این کارابین بیشتر برای استفاده در کارگاه مناسب است و باید بدانید که به چه شکلی و در چه نقطه‌ای استفاده کنید. اما چنین کارابینی را باید حداقل در لوازم خود داشته باشید که بتوانید در صورت لزوم استفاده کنید. اینجا دکوول است و با ما همراه باشید.


یوسف تقی زاده
یوسف تقی زاده

علاقه شخصی من به کوهنوردی و صعودهای بلند هیمالیایی منجر شد که به شکل حرفه‌ای این ورزش رو دنبال کنم و به سمت مربی شدن و راهنمای کوهستان شدن برم.