مهمترین جاهای دیدنی جهان برای کودکان

زمان مطالعه: 6 دقیقه

هر روز اخباری جدید و تلخ‌تر از خبر قبلی که به محض شنیدنش با خود گفته بودیم، دیگر از این فاجعه‌آمیزتر ممکن نیست! رخ می‌دهد و تمامی فضای مجازی و مطبوعات را پر می‌کند. در این عرصه‌ی پر از حادثه که هر لحظه اتفاقی عظیم در گوشه‌ای از دنیا رخ می‌دهد، نهایتا یک ساعت خوراک خبری برای رسانه‌ها و بهانه‌ای برای ابراز همدردی سلبریتی‌ها با دردمندان ایجاد می‌کند. در این جهان، توجه به کودکان‌مان و شناختی که از دنیای پیرامون خواهند داشت ، به مهم‌ترین وظیفه‌ی هر پدر و مادری تبدیل شده است.

کودکان باید کودکی کنند، باید بدوند و بازی‌های سراسر هیجان انگیز را تجربه کنند. به طور کلی کودکان باید زندگی کنند. در این جهانی که بمب و موشک و دزدی و ... معمولی‌ترین آموزه‌هایی است که می‌توانند از رسانه‌های جمعی بیاموزند، گردشگری کودکان برای آنها، نه تنها می‌تواند چهره‌ای زیباتر از جهان بیافریند، بلکه انان را وارد دنیایی مملو از آموزش و موقعیت‌های بکر جهت پرورش فرهنگی و جسمی و ذهنی خواهد کرد.

تمامی آموزش‌هایی که امکان انتقال‌شان به کودک در طی گردشگری وجود دارد ، می‌توانند مهم‌ترین‌ زیرساخت‌ها برای یک شخصیت سالم انسانی باشند و شخصیتی سالم را پی ریزی کنند. برای مثال: آشنایی با فرهنگ‌های مختلف از تبدیل شدن کودک به یک انسان نژاد پرست و فاشیست جلوگیری می‌کند. گردشگری و آشنایی با اقوام و ملل مختلف و به او می‌آموزد که تنها مسائل جهان، او اقوام و خانواده وی نیستند مهمترین مساله در دنیا همزیستی و احترام به تمام اقوام و قوم‌های مختلف است.

در تمامی کشورهای توسعه یافته و به قولی جهان اول، برای تامین زمینه‌ها و گسترش گردشگری کودکان، سالهاست که برنامه ریزی‌های دقیق و فوق العاده‌ای صورت گرفته. در همین راستا نیز مراکزی در برخی از کشورها تاسیس شده که اکنون بسیاری از آن مراکز گردشگری تبدیل به مهمترین جاذبه‌های گردشگری جهان برای کودکان شده‌اند. این مراکز و جاذبه‌ها نه تنها در کشور و قاره‌ی مربوط به خود، بلکه در تمام جهان شناخته شده و بسیار مشهور هستند.

از شما دعوت می‌کنیم با دکوول تا انتهای این مطلب همراه باشید تا با اهمیت گردشگری کودکان بیشتر آشنا شده و از مزیت‌‌هایی آن مطلع شوید. در ادامه با مهمترین جاذبه‌های گردشگری جهان برای کودکان آشنا خواهیم شد و سپس به سراغ معرفی پنج جاذبه برتر گردشگری برای کودکان خواهیم رفت. مثل همیشه، با همراهی ما دکوتریپ تا انتهای این مطلب، می‌توانید اطلاعات بسیار مفیدی را بدست آورید.


فهرست:

اهمیت گردشگری برای کودکان

    دکوتریپ توصیه می‌کند تا به هیچ عنوان به گردشگری کودکان به چشم یک سفر معمولی نگاه نکنید. زیرا آنچه که گردشگری از مزایای مختلف برای کودکان دارد، بسیار فراتر از یک سفر ساده و معمولی است. در حقیقت گردشگری کودکان به خصوص توسعه پایدار گردشگری کودکان به صورت حرفه‌ای و اصولی نوعی ماجراجویی سراسر توفیق برای آموزش و یادگیری، کودکان و ارتقاء برخی از مهمترین توانایی‌های آنها محسوب می‌شود. گردشگری همراه با کودک و در قالب یک گردشگری کودک محور، فرصتی است بسیار عالی برای والدین، تا بهتر بتوانند در کنار هم، به ارتقاء مهارت‌های فردی و رشد و افزایش آگاهی‌ کودکان بپردازند.

    سفر به مهمترین جاذبه‌های گردشگری جهان برای کودکان، زمینه‌ای است برای مواجه شدن کودکان با مسائل و چالش‌های بسیار بزرگتری که به هیچ عنوان در شهر و کشور محل زندگی خود تجربه نکرده و نخواهند کرد. سفر به جاذبه‌های معروف جهانی برای گردشگری کودکان در کشورهای پیشرفته‌ای که توانسته‌اند تشکیل دهنده معروف‌ترین و بزرگترین جاذبه‌های گردشگری کودکان را تاسیس کرده و آن را در سطح جهانی معرفی نمایند، می‌تواند به شدت درک و اعتماد به نفس کودکان را بالا ببرد.

    هر کشور و هر فرهنگ و منطقه‌ی جغرافیایی از برخورد و رفتار و زبان مخصوص به خود برخوردار است، که همگی آنان می‌توانند بهترین چالش‌های زندگی کودکان شما در مسیر رشد و ارتقآء  مهارت‌های فردی کودکان را زمینه سازی نموده و رقم بزنند. لذا لازم است به این نکته نیز توجه داشته باشید که، از دید اکثر دانشمندان فعال در عرصه کودکان مسیرهای جدیدی که کودک در طی سفرهای خود طی می‌کند، تشکیل دهنده شبکه‌های عصبی جدید در ذهن کودکان خواهند بود.

مهمترین جاذبه‌های گردشگری دنیا برای کودکان

    گردشگری برای کودکان، دنیایی است که بیشتر به رویاهای آنها می‌ماند تا به واقعیت. ورود کودکان به مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری بسیار بزرگ و مشهور، مانند ورودشان به دنیایی است که با تماشای اکثر انیمیشن‌ها و خیال‌پردازی‌هایشان، هر شب قبل از خواب تجربه‌اش کردند و حالا در حقیقت و دنیای واقعی، به لطف طراحی‌های بسیار هیجان انگیزی که این جاذبه‌های گردشگری کودکان در دنیا داشته و با ساخت مهمترین جاذبه‌های گردشگری کودکن، درب‌های بزرگ  طلایی را به سوی سرزمین رویاهایشان باز کنند.

    لحظاتی که کودکان با بازیگوشی و سرگرمی و آموزش‌های پنهان در هر یک از تفریحات، آنهم در مهمترین جاذبه‌های گردشگری جهان برای کودکان می‌گذرانند احساسات بسیار عمیقی را در کودکان ایجاد می‌کند که خاطراتش تا همیشه در حافظه کودکان خواهد ماند و بدینصورت، هرآنچه که در طی این گردشگری می‌آموزند نیز، می‌تواند تا ابد به عنوان ابزارهای بسیار کاربردی برای این کودکان حفظ شود.

پنج جاذبه گردشگری مهم جهان برای کودکان

    اکنون که با اهمیت گردشگری برای کودکان آشنا شدیم و با تاثیری که گشت و گذار و سفر به مهمترین جاذبه‌های گردشگری جهان می‌تواند برای کودکان شما عزیزان به همراه داشته باشد، می‌دانیم که تا چه اندازه می‌توانند این مراکز در شخصیت و حافظه کودکان تاثیرگذار و ماندگار باشند.و در این مرحله از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان برای کودکان، وقت آن رسیده تا با پنج جاذبه مهم گردشگری جهان برای کودکان آشنا شویم. و به این موضوع بپردازیم که بهترین جاذبه‌های مهم گردشگری جهان برای کودکان، در کدام کشورها قرار دارند؟ و نام و خصوصیات مهم آنها چیست؟

    دکوول از شما عزیزان و همراهان همیشگی، دعوت می‌کند تا در ادامه همراه ما، با این مراکز بسیار هیجان انگیز آشنا شوید.

دیزنی‌لند واقع در کالیفرنیا

    شاید بتوان گفت که عنوان مهمترین جاذبه گردشگری کودکان در جهان به دیزنی‌لند کالیفرنیا، ایالات متحده امریکا می‌تواند تعلق بگیرد. کمتر کودکی را در سطح تمامی جهان پیدا خواهید کرد، که با دیزنی‌لند غریبه باشد. خب در این بین نیز مطمئنا اولین و قدیمی‌ترین شعبه دیزنی‌لند که همان شعبه اصلی واقع در کالیفرنیا است، به عنوان تصویر شاخص سرزمین‌های دیزنی، و البته گل سرسبد آنها شناخته می‌شود.

    با شنیدن نام دیزنی‌لند، هر کودک و بزرگسالی ناخودآگاه یاد تصاویر آشنای آن که همیشه در فضای مجازی، مجلات و کتاب‌های داستان و البته انیمیشن دیو و دلبر دیده‌اند خواهند افتاد. دیزنی‌لند کالیفرنیا اصلی‌ترین دیزنی‌لند دنیا است. در این مکان جادویی از شخصیت‌های مختلف دیزنی نیز، بسیاری در این مکان بزرگ و سحرآمیز وجود دارند. سعی شده تا مکان‌های موجود در بسیاری از انیمیشن‌های دیزنی‌لند را نیز در این مجموعه بازسازی نمایند.

    برخی از مراکز و بخش‌هایی که با بهترین دیزاین و بسیار شبیه به نمونه‌‌های آشنایی که از آنها در انیمیشن‌های دیزنی سراغ داریم، در دیزنی‌لند کالیفرنیا طراحی و ساخته شده، از جمله:

  • تم قرن نوزدهمی میدان نیواورلئانز
  • ساختمان مربوط به دزدان دریایی کارائیب
  • ادونچر‌لند و خانه‌های درختی و همینطور جنگل‌هایی که قصه تارزان را یاد آور می‌شوند.
  • شهرک میکیز تون که محلی است با حضور تمامی عروسکهای میکی ماوس و مینی ماوس

درباره دیزنی‌لند واقع در کالیفرنیا با این مقاله از وب سایت دکوول همراه باشید.

استودیو یونیورسال فلوریدا

    ایالات متحده امریکا، پذیرای بسیاری از بزرگترین و مهمترین جاذبه‌های گردشگری جهان برای کودکان است. برای عنوان بعدی نیز اقدام به معرفی یونیورسال استودیو فلوریدا نموده‌ایم. لازم به ذکر است که این مقصد گردشگری بسیار مهم کودکان از مجموعه‌ پارک‌های مهم و متعددی تشکیل شده است که در کنار یکدیگر یک سرزمین جادوئی و شگفت انگیز را که کودکان و بزرگسالان زیادی را سالیانه از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند.

    بدون هیچ شکی، یکی از شگفت‌انگیزترین مراکز و مقاصد گردشگری مناسب کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان، یونیورسال استودیوی واقع در فلوریدا است. این مجموعه بی نظیر. در فضایی با وسعت بیش از 400 هکتار در دهه‌ی نود میلادی تاسیس شد.  از آن روز تا بحال این مجموععه به صورت مداوم در حال گسترش و تغییرات مثبت بوده است.

    تمامی عزیزانی که تا کنون از این پارک دیدن کرده‌اند، به اتفاق علام کرده‌اند که احساس ورود به فیلم‌های ابرقهرمانی و دنیای فیلم‌های هالیوودی را داشته‌اند. برای مثال می‌توانید از خیابان‌های شهر هالیوود که به صورت بسیار استادانه‌ای بازسازی شده، لذت ببرید تا تماشای نمایش زنده با حضور شخصیت‌های سینمایی محبوب ابرقهرمانتان.

    اما همه چیز به این جاذبه‌ها ختم نمی‌شود و هر ساله یونیورسال استودیوز اقدام به معرفی قسمت‌ها و دستاوردهای جدید خود در این مجموعه می‌نماید. در کنار بازی در نقش یک هنرمند فیلم‌های یونیورسال که می‌تواند بسیار جالب باشد، این پارک بزرگ به هیچ وجه صرفا یک پارک و جاذبه گردشگری جهانی برای کودکان نیست. یونیورسال استودیوز یک فضای بسیار بزرگ برای زندگی کردن در قالب شخصیت‌های ابرقهرمانی مختلف و مورد علاقه‌تان را نیز ایجاد کرده و شاید با بتمن شدن، یا اسپایدر من بودن، بسیاری از کودکان به آرزوهایشان برسند.

درباره استودیو یونیورسال فلوریدا در دکوول بخوانید.

لگولند دانمارک

    یکی دیگر از مهمترین جاذبه‌های گردشگری جهان برای کودکان، لگولند دانمارک است. مقصدی به شدت دیدنی و بسیار پرطرفدار میان کودکان و نوجوانان. دانمارک یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که صرفا به دلیل برخورداری از طبیعت بسیار زیبا و مردمان دوست داشتنی‌اش، سالیانه گردشگران بیشماری را می‌پذیرد. با این وجود، گردشگرانی نیز هستند که با هدف دیدار از لگولند دانمارک، اقدام به سفر توریستی به این کشور بسیار زیبا نمایند. لذا می‌توان گفت نه تنها لگولند دانمارک یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری جهان برای کودکان است، بلکه یکی از مهمترین مقاصد گردشگری دانمارک نیز محسوب می‌شود و سالیانه درآمد بسیار زیادی را برای این کشور دیدنی به همراه دارد.

    بیش از 150 هکتار فضا برای تاسیس لگولند دانمارک استفاده شد تا دنیایی جادویی و مملو از سرگرمی و زیبایی و البته پر ز ماجراجویی‌های لذت بخش را برای کودکان برپا شود. شاید در نگاه اول لگولند یکی از مراکزی باشد، که برای سرگرمی و بازی کودکان در نظر گرفته شده است، اما حالا پارکی تفریحی است که در کنار کودکان، مناسب تمام گروه‌های سنی نظیر نوجوانان و جوانان و والدین میان سال و حتی اعضای مسن خانوده، نیز مناسب و هیجان انگیز خواهد بود.

درباره لگولند دانمارک در دکوول بخوانید.

پارک هری پاتر – اورلاندو

    یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری جهان برای کودکان، اینبار هم در ایالات متحده امریکا قرار دارد. یکی از مقاصد جادویی و البته بسیار خاص که طرفداران این شخصیت و دنیای فانتزی‌اش را از کشورهای بسیاری به سمت خود می‌کشاند. پارک هری پاتر در ایالت فلوریدا که با نام دنیای جادویی هری پاتر نیز شناخته می‌شود، و از بارزترین نقاط قوت این مجموعه، توجهی بسیار زیاد است که به تمامی جزئیات باور نکردنی، در بازسازی این مجموعه و دنیای هری پاتر بازسازی شده داشته است.

    یکی از مجموعه‌هایی که از کیفیت ساخت بسیار بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل باعث شده تا بتواند در میان تمام مقاصد جادویی و خاصی که طرفداران هری پاتر در سطح دنیا می‌شناسند، برجسته و فوق‌العاده خاص محسوب شود. دنیای جادویی هری‌پاتر با ترکیبی از المان‌های هنری و سینمایی و با استفاده از میزان بالای تکنولوژی پیشرفته و مدرن توانسته تبدیل به یکی از بهترین مراکز گردشگری جهان شود.  

    بناهای معروف در سری فیلم‌های هری‌پاتر، ساحره و جادوگران و حتی خیابان‌هایی که به دقیق‌ترین شکل ممکن طراحی شده‌اند  با حضورد ییت شخصیت‌های محبوب هری‌ پاتر به کمک اجرای نمایش‌های زنده در مغازه‌ها و رستوران‌های منحصر به فردی که همگی به سبک آثار هری‌پاتر و با همان معماری و حال و هوای مخصوص هری پاتر می‌تواند هیجان انگیز‌ترین گردشگری 

    و بالاخره یکی از مهمترین جاذبه‌های پارک هری پاتر، طراحی و ساخت هاگوارتس کاسل است که آرزوی هر کودک و نوجوان و حتی بزرگسالی تجربه حضور در هاگوارتس کاسل است. تمامی جزئیات این قلعه با هنری جادویی ساخته شده. حتی آکروپولیس و دفتار دانشگاه هاگوارتس نیز به صورت کامل ساخته و بازدید کنندگان می‌توانند از آنها دیدن کنند و ساعت‌هاا در آن فضا و حس و حال لذت ببرند.

درباره پارک هری پاتر – اورلاندو با این مقاله از دکوول همراه باشید.

 لگولند دبی

    زمان ورود به مجموعه لگولند دبی، حسی شبیه به ورود به سرزمین رویاهایتان را تجربه خواهید کرد. با اینکه این مجموعه یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری جهان برای کودکان است، اما حتی بزرگسالانی که تجربه حضور در این مکان را پیدا می‌کنند ب صورتهای شاد و مملو از سرخوشی که بی شک به دلیل تجربه ت تک رویاهای کودکیشان است، از مجموعه خارج می‌شوند.

    محیط بسیار بزرگ و مملو از سرسبزی که با تم شخصیت‌های معروف انیمیشنی و کودکانه جهانی به بهترین شکل ایجاد شده. منطقه بازی تعاملی و گروهی بسیار بزرگ و مجموعه‌های بازی‌های آبی که به مهیج‌ترین شکل ممکن و البته ایمن برای کودکان طراحی شده‌اند و همینطور باغ‌هایی به زیبایی تصورات از بهشت، را می‌توان از برجسته‌ترین نقاط این مجموعه دانست.

درباره لگولند دبی با این مقاله از دکوول همراه باشید.

کلام آخر

    دکوول از همراهی شما عزیزان تا انتهای این مطلب نیز از شما نهایت تشکر را دارد. امیدواریم که در این مطلب توانسته باشیم از اهمیت گردشگری کودکان به شما عزیزان اطلاعات مفیدی را ارائه داده باشیم. تلاش ما در این مطلب بر آن بود که با معرفی مکان‌های بسیار مهم و معروف جهان که با هدف گردشگری کودکان با سرمایه‌های بسیار هنگفت، تاسیس شده‌اند از اهمیت و رویکردی که در دیگر کشورها نسبت به این قسمت از صنعت توریسم وجود دارد، شما عزیزان را آگاه نماییم.

    با معرفی پنج جاذبه گردشگری مهم جهان که صرفا برای کودکان و به بهترین شکل ممکن پدید آمده‌اند، سعی کردیم تا لیستی در اختیار شما بگذاریم که در صورت لزوم بتوانید انتخاب مناسبی را از بین این مقاصد برای کودکان خود داشته باشید و تجربه یک گردشگری کودکانه فراموش نشدنی را به یکی از خاطرات کودکی فرزندتان تبدیل کنید.

    دکوتریپ همیشه آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات و البته مهم‌تر از هرچیز دیگر، منتظر دریافت تجربیات شما عزیزان است. لطفا برای ما بنویسید و ما و دیگر کاربران عزیز سایت را نیز در تجربیاتی که در این زمینه داشتید، سهیم نمایید.


پوریا حبیبی
پوریا حبیبی