چگونه بند کفش‌ های کوهنوردی تان را ببندید؟

تاریخ انتشار: 1402/3/12 - تاریخ آخرین تغییرات: 1403/3/3

بیشتر ما در مدرسه ابتدایی طرز بستن کفش را یاد می‌گیریم و بعد از آن خیلی به شیرینی بند کفش‌هایمان فکر نمی‌کنیم. اما اگر کفش‌های کوهنوردی شما به طرز ناراحت‌کننده‌ای روی پاهایتان آسیب برسند، از چند ترفند جدید برای بستن کفش استفاده کردن بهره خواهید برد که می‌تواند راحتی شما را بهبود بخشد. با این مقاله "چگونه بند کفش‌های کوهنوردیتان را ببندید؟"

در این مقاله، سه روش برای مجدد بستن کفش‌های‌تان را بررسی می‌کنیم تا به کاهش ناراحتی پا کمک کنیم:

 1. گره جراحی: ساده و چند منظوره است و می‌تواند از لغزش پاشنه جلوگیری کند.
 2. گره پنجره‌ای: فشارهای نقاط فشاری روی قسمت بالای پا را کاهش می‌دهد.
 3. گره با فشار کم بر روی انگشتان: یک راه حل موقتی برای رسیدن شما به مبدأ مسیر پیمایشی است.

    مهم است به این نکته اشاره کنیم که تکنیک‌های بستن کفش که در اینجا شرح داده شده‌اند، جایگزینی برای انتخاب سایز مناسب در زمان خرید کفش نیستند. در صورت نیاز به کسب مشاوره در راستای خرید کفش می‌توانید با دکوول ارتباط بگیرید. با وب سایت دکوول همراه باشید.


آنچه میخواهید درباره چگونه بند کفش‌ های کوهنوردی تان را ببندید؟ بدانید:

گره جراح

    وقتی در حین پیمایش، پاشنه شما به طرز بیش از حدی لغزش دارد، احتمالاً داخل کفش شما بیش از حد حجم دارد و همین مساله احتمال تاول را افزایش می‌دهد کفش خود را بچسبانید و با دو گره جراحی آن را در در جای خود تثبیت کنید؛ این گره‌ها پایداری زیادی ایجاد می‌کنند و امکان باز شدن خود به خود آنها نیست.

 1. کمی از طول بندهای کفش خود را بکشید و با استفاده از آنها، کفش را روی قسمت بالای پا خود تثبیت کنید.
 2. دو زوج قلاب‌های موجود در روی کفش که نزدیکترین نقطه آنها به نقطه ایستادن بالای پاست را پیدا کنید؛ در هر یک از این زوج‌ها، شما قصد دارید گره جراحی ببندید.
 3. بندهای کفش را دو بار حلقه زده و سپس آنها را به شدت بکشید؛ به خاطر داشته باشید که بندهای کفش را مستقیماً به قلاب بعدی بکشید تا فشار گره را "قفل" کنید.
 4. مراحل 3 را در زوج بعدی قلاب‌های کفش انجام دهید.
 5. به روش معمول خود، بقیه قسمت‌های کفش خود را ببندید.

درباره گره جرتح با این مقاله از دکوول همراه باشید.

گره پنجره‌ای

    اگر در بخش جلویی کفش به دلایلی احساس فشار کنید و یا نقطه‌ای در پایتان وجود دارد که به دلیل ابعاد کفش سبب ایجاد نقطه فشار می‌شود، می‌توانید این فشار را با استفاده از گره پنجره‌ای کاهش دهید.

 1. بندهای کفش را تا قلاب‌هایی که در زیر نقطه فشاری قرار دارند باز کنید.
 2. با استفاده از گره پنجره‌ای، به طور مستقیم به قلاب بعدی بروید و سپس بندهای کفش را متقاطع کنید.
 3. بقیه قسمت‌های کفش خود را به روش معمول خود ببندید؛ به عنوان جایگزین، می‌توانید در لبه پایین و بالای پنجره یک گره جراحی ببندید تا نگهداری محکم‌تری داشته باشید.

درباره گره پنجره‌ای با این مقاله از دکوول همراه باشید.

گره با فشار کم بر روی انگشتان

    اگر انگشتان پا شما درد می‌کنند، این روش موقت می‌تواند به شما در بازگشت به نقطه شروع کمک کند. این ترفند با کاهش فشار در قسمت جعبه انگشتان کار می‌کند:

 1. کفش خود را به طور کامل باز کنید.
 2. آن را دوباره ببندید - اما از مجموعه اول قلاب‌ها گذشته و آن‌ها را رها کنید. این کار باز کردن قسمت جعبه انگشتان راه را برای کاهش فشار روی انگشتان شما باز می‌کند.

اگر همیشه هنگام پیاده‌روی انگشتان پا شما درد می‌کنند، زمان آن رسیده است که یک جفت کفش دیگر بخرید. به منظور خرید کفش می‌توانید به راهنمای خرید کفش از جانب دکوول مراجعه کنید و یا به فروشگاه‌های معتبر و مورد تایید دکوول مراجعه کنید.

درباره گره با فشار کم بر روی انگشتان با این مقاله از دکوول همراه باشید.

بند کفش

    بیشتر کفش‌ها با بندهای بلند عرضه می‌شوند تا اجازه دهند از تکنیک‌های مختلف برای بندبندی استفاده کنید، بنابراین باید بتوانید از بندهای فعلی خود برای انجام هر یک از این ترفندهای ایجاد گره استفاده کنید. اگر بندهای شما فرسوده شده‌اند، حتماً آن‌ها را با بندهایی که هم شکل (گرد، بیضی یا تخت) و هم طول جفت قبلی شما مطابقت داشته باشند.

کلام آخر

    شاید به نظرتان بی تفاوت جلوه کند اما بستن بند کفش یکی از مهمترین مراحلی است که به راحتی کفش شما کمک می‌کند. در این حالت باید با توجه به نیاز خود به اهمیت عبور بند کفش از قلاب‌ها و نحوه تثبیت آنها کمک کنید. در این مقاله از دکوول همراه شما بودیم تا یکی از پایه‌ای ترین مواردی که در استفاده از کفش وجود دارد را به شما بیاموزیم. دکوول همراه حرفه‌ای شما.