معرفی و بررسی بهترین هارنس کوهنوردی برای کودکان

تاریخ انتشار: 1403/2/2 - تاریخ آخرین تغییرات: 1403/3/3

معرفی و بررسی بهترین هارنس کوهنوردی برای کودکان

اگر کوهنورد کوچک شما برای همراهی با شما بر روی صخره‌ها مشتاق است، اطمینان از داشتن هارنس کوهنوردی مناسب برای ایشان واطمینان از ایمنی و راحتی آن امری حیاتی و ضروری می‌باشد. با توجه به تعداد زیاد گزینه‌های موجود، ما بهترین انتخاب‌ها برای هارنس‌های کوهنوردی کودکان را که به طور خاص برای کودکان طراحی شده‌اند، معرفی خواهیم کرد.

برای خرید این وسیله باید از خودتان چند سوال بپرسید، اول اینکه آیا آن‌ها در داخل سالن سنگنوردی مشغول به تمرین هستند یا بر روی دیواره‌های بلند و کراکس‌های خاص در طبیعت کار می‌کنند، سطح فعالیت و ... می‌تواند به انتخاب بهتر این وسیله به شما و کودک دلبندتان کمک شایانی کند، برای کسب دانشی بیشتر در انتخاب این وسیله حیاتی با ما در دکوول همراه باشید.


آنچه میخواهید درباره معرفی و بررسی بهترین هارنس کوهنوردی برای کودکان بدانید:

چه چیزهایی در انتخاب یک هارنس کوهنوردی برای کودکان باید مورد توجه قرار گیرد؟

    قبل از آن‌که به پیشنهادهای ما را بررسی  کنید، این موارد کلیدی که به آن اشاره شده است را در نظر بگیرید تا در انتخاب هارنس کوهنوردی برای کودکتان یک پیش زمینه خوب برای انتخاب داشته باشید.

ویژگی‌های ایمنی

 • قفل‌های قوی: هارنس باید دارای قفل‌های محکم باشد که از باز شدن غیرمنتظره جلوگیری کنند.
 • پارچه‌های مقاوم: اطمینان حاصل کنید که پارچه‌های هارنس از مواد با کیفیت و مقاوم ساخته شده‌اند.
 • پدینگ مناسب: وجود پدینگ مناسب یا همان پدهای ضربه گیر در نقاط تماس با بدن کودک، از تنش و اذیت جلوگیری می‌کند.

راحتی

 • قابلیت تنظیم :هارنس باید دارای قابلیت تنظیم برای اندازه کمر و پاها باشد تا به صورت دقیق بر روی بدن کودک قرار گیرد.
 • وزن سبک :هارنس باید سبک و روشی آسان برای استفاده داشته باشد تا کودک بتواند به راحتی حرکت کند و آن را برای استفاده در صعود به خود متصل کند.

کیفیت ساخت

 • مواد با کیفیت: اطمینان حاصل کنید که هارنس از مواد با دوام و مقاوم ساخته شده است که می‌تواند در برابر سایش و فشار استفاده مداوم مقاومت کند.
 • دوخت قوی: دوخت‌های هارنس باید با کیفیت بالا و محکم باشند تا از پارگی و خراشیدگی جلوگیری کنند این دوخت‌ها در کارخانه‌های تولید کنند این وسلیه انجام می‌شود و با دقت میزان مقاومت آنها انداره گیری می‌شود.

درباره ویژگی های مهم و مورد توجه در زمان خرید هارنس کوهنوردی برای کودکان در دکوول بخوانید.

سهولت استفاد

 • قفل آسان: قفل‌های هارنس یا همان سگک‌ها باید طوری طراحی شده باشند که کودک بتواند به راحتی و بدون کمک دیگران آن را ببندد و باز کند.
 • طراحی ساده :انتخاب هارنسی با طراحی مناسب برای کودکان اهمیت دارد. برخی از هارنس‌ها با رنگ‌های جذاب و طراحی‌های کودک‌ پسند عرضه می‌شوند که این موارد می‌توانند کودکان را به کوهنوردی ترغیب کنند.

اندازه و وزن

 • مناسب برای سن: انتخاب هارنسی که برای سن و اندازه کودک مناسب است، از ایجاد تنش و ناراحتی در طول کوهنوردی جلوگیری می‌کند  .
 • وزن مناسب: هارنس باید متناسب با وزن و جثه کودک انتخاب شود تا بتواند به راحتی حرکت کند و خستگی کمتری تجربه کند

    توجه شود برای هر مدل ار هارنس یک جدول تعبیه شده است که میتوانید با اندازه گیری دور کمر و ران‌ کودک توسط متر سایز مناسب آن را به دست آورید.

مناسب بودن برای نوع کوهنوردی

 • بسته به نوع فعالیت که کودک شما می‌خواهد انجام دهد (مانند صعودهای داخل سالن یا طبیعت)، هارنسی مناسب را انتخاب کنید.
 • برخی از هارنس‌ها برای صعودهای سالن مناسب‌تر هستند در حالی که برخی دیگر برای ماجراجویی‌های در طبیعت طراحی شده‌اند. این ویژگی ممکن است اندکی در طراحی آن اثر بگذارد

گواهی استاندارد ایمنی

 • حتماً اطمینان حاصل کنید که هارنس انتخابی دارای گواهی استاندارد ایمنی معتبر مانند CE و UIAA است. این نشان‌دهنده این است که هارنس مطابق با استانداردهای ایمنی بین‌المللی کوهنوردی تولید شده است.
 • از خرید لوازم حساس کوهنوردی مانند هارنس بدون این گواهی و نشان‌ها جدا خود داری نمایید چرا که جان شما و کودک دلبندتان را به خطر می‌اندازد.

مهمترین نکات در زمان انتهاب و خرید هارنس کودکان را در این مقاله از دکوول ببینید و بخوانید.

بررسی قیمت

 • قیمت هارنس کوهنوردی می‌تواند بسیار متفاوت باشد بسته به نحوه استفاده شما از آن و ویژگی‌های که نیاز دارید آن را انتخاب کنید.
 • همچنین انتخاب یک هارنس با کیفیت و مطابق با نیازهای کودکتان، می‌تواند بسیار در این حوزه به شما کمک کند.

آزمایش هارنس قبل از استفاده

 • پیش از استفاده‌ی از هارنس در زمان تمرین در طبیعت یا سالن، آن را به دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که تمامی قفل‌ها و سگک‌ها به درستی کار می‌کنند و هیچ خطری وجود ندارد.
 • اگر هرگونه نقص یا خرابی مشاهده کردید، هارنس را به محل معتبری برای تعمیر یا تعویض ببرید.

آموزش استفاده از هارنس

 • کودک خود را آموزش دهید که چگو نه از هارنس کوهنوردی به درستی استفاده کند و نحوه بستن و باز کردن آن را به او بیاموزید.
 • توجه داشته باشید این آموزش‌ها می‌توانند از ایمنی او در هنگام کوهنوردی برای شما اطمینان حاصل کنند .و همچنین قوت قلبی برای او نیز می‌باشد که راه استفاده از این وسیله را به خوبی می‌داند

نگهداری و مراقبت منظم از هارنس

 • پس از هر استفاده، هارنس را با آب ملایم و صابون تمیز کرده و به دقت بررسی کنید هیچ خراش یا پارگی در آن وجود نداشته باشد، در صورت وجود باید قبل از استفاده مجدد آن را تعمیر با تعویض کنید.
 • از نحوه‌ی نگهداری و مراقبت‌های لازم اطمینان حاصل کنید تا از کیفیت و عمر مفید هارنس کودکان خود اطمینان حاصل شود.

    با رعایت این نکات و اطلاعات، می‌توانید به راحتی بهترین هارنس کوهنوردی را برای کودک خود انتخاب کرده و از آن به خوبی نگهداری کنید و او را نیز در انجام این ورزش مفید و سرگرم‌کننده حمایت کنید. از آنجایی که ایمنی اولویت اصلی است، همیشه به خواسته‌ها و نیازهای فرزندتان توجه کنید و تنها از هارنس‌هایی با استانداردهای ایمنی بین‌المللی کوهنوردی استفاده کنید. انتخاب هارنس کوهنوردی مناسب برای کودک شما باید با دقت و با توجه به نیازهای او انجام شود تا بتواند از فعالیت کوهنوردی با امنیت و لذت بهره‌مند شود و پا به دنیایی فراتر از دنیایی کودکی خود بگذارد.

معرفی چند مدل هارنس از برندهای مختلف برای کودکان 

    پس از بررسی‌های متعدد، در این مقاله چند مدل از برترین انتخاب‌هایی که می‌توانیم در ارتباط با هارنس‌های کوهنوردی کودکان داشته باشیم، به شما معرفی می‌کنیم:

پتزل ماکو( Petzl Macchu)

    این نوع هارنس کوهنوردی برای کودکان معروف به کیفیت و ویژگی‌های ایمنی بسیار بالایی است، پتزل ماکو یک انتخاب عالی برای کوهنوردان کوچک است. این هارنس سبک، قابل تنظیم و در رنگ‌های جذاب عرضه شده است.

معرفی و بررسی هرنس کوهنوردی ماکو پتزل در این مقاله از دکوول ببینید و بخوانید.

بلک دایموند مومنتوم کودکان (Black Diamond Momentum Kids)

    این نوع هارنس با طراحی پد دار و قابلیت تنظیم، راحتی استثنایی را به کودکان ارائه می‌دهد. برای صعودهای داخل سالن و طبیعت هر دو مناسب است.

درباره بلک دایموند مومنتوم کودکان (Black Diamond Momentum Kids) هارنس کوهنوردی در دکوول بخوانید.

ادلرید فرگل II  (Edelrid Fraggle II)

    یکی دیگر از هارنس‌ها برای کوهنوردان خردسال، ادلرید فرگل II یک هارنس کامل بدن است که حداکثر ایمنی و پشتیبانی را فراهم می‌کند.

درباره هارنس کوهنوردی کودکان مدل ادلرید فرگل  (Edelrid Fraggle II) در این مقاله از دکوول بخوانید.

مد راک مارس ( Mad Rock Mars Deluxe)

    هارنسی دیگر که در واقع هزینه آن ارزان و همچنین ایمنی بالایی را ارائه می‌دهد، هارنس مد راک مارس دلوکس برای مبتدیان بسیار ایده‌آل است. قابلیت تنظیم آسان دارد و حرکت آزادی عمل خوبی را فراهم می‌کند.

درباره هارنس کوهنوردی مدل مد راک مارس ( Mad Rock Mars Deluxe) برای کودکان در دکوول بخوانید.

کمپ USA بامبینو(CAMP USA Bambino)

    این هارنس طراحی شده مخصوص  کودکان است، کمپ USA بامبینو دارای طراحی جذاب و قفل‌های آسان برای استفاده است، که آن را مورد توجه کوهنوردان خردسال قرار می‌دهد. 

درباره هارنس کوهنوردی کودکان مدل کمپ USA بامبینو(CAMP USA Bambino) در دکوول بخوانید.

مهمترین نکات در زمان خرید باید به آنها توجه شود

    هنگام خرید یک هارنس کوهنوردی برای کودکتان، این نکات را در نظر بگیرید، البته ممکن است در ابتدای مقاله نیز به این موارد اشاره شده باشد، اما بیان دوباره آن خالی از لطف نیست و سبب می‌شود که دقت ما در خرید به این موضوعات افزایش یابد.

 • قرارگیری بر روی بدن کودک: اطمینان حاصل کنید که هارنس به خوبی روی کودک نصب شده و حلقه‌های پا خیلی تنگ یا خیلی آزاد نباشند.
 • مقاومت: هارنس باید در برابر پاندولی و ضربه‌های مکرر به آن مقاومت لازم را داشته باشد .
 • استانداردهای ایمنی: اطمینان حاصل کنید که هارنس با استانداردهای ایمنی مربوط (مانند گواهی UIAA یا CE) سازگار است.
 • رشد کودک: ویژگی‌های قابل تنظیم را در نظر بگیرید که به هارنس امکان رشد با کودک شما را فراهم کنند.

مهمترین نکات در زمان خرید هارنس کوهنوردی برای کودکان را در این مقاله از دکوول بخوانید.

  

کلام آخر

    انتخاب بهترین هارنس کوهنوردی برای کودک شما می‌تواند شامل توازن بین ایمنی، راحتی و عملکرد بهتر برای فرزندتان باشد. لیستی که در بالا به آن اشاره شد از بهترین برندها با ایمنی بالا می‌باشند، ما در دکوول این عوامل را در نظر گرفته‌ایم تا به شما کمک کنیم تصمیم ی آگاهانه بگیرید. به یاد داشته باشید، همیشه ایمنی باید در اولویت قرار داشته باشد هنگام معرفی کوهنوردان کوچک به دنیای جذاب کوهنوردی.  برای شما و فرزند دلبندتان صعودی جذاب و ایمنی بر روی صخره‌ها آرزومندیم، دکوول همراه لحظه لحظه دنیای کوهنوردی شماست.


محدثه احمدی