"افسانه حسامی‌فرد موفق به صعود به قله آناپورنا شد"

تاریخ انتشار: 1402/1/27 - تاریخ آخرین تغییرات: 1403/3/3

افسانه حسامی فرد بانوی کوهنورد ایرانی که تاکنون موفق شده است قلل 8000 متری را صعود کند بار دیگر نیز موفق شد بر بلندای قله دیگر بایستد. افسانه حسامی فرد در رشته دکتری داروسازی تحصیل کرده است و اهل استان خراسان شمالی است.


آنچه میخواهید درباره "افسانه حسامی‌فرد موفق به صعود به قله آناپورنا شد" بدانید:

"افسانه حسامی‌فرد موفق به صعود به قله آناپورنا شد"

    در تاریخ 15 آوریل 2023، بنابر اخبار رسیده از صفحه رسمی شرکت seven summit treks در اینستاگرام اعضاء تیم کوهنوردی بین‌المللی توانستند به قله آناپورنا دست یابند. تیمی که متشکل از کوهنوردان ایرانی و بین‌المللی بود. در این لیست می‌توان نام ساجد علی سدپارا پسر اسطوره کوهنوردی پاکستان را نیز مشاهده کرد و همچنین افسانه حسامی فرد نیز از ایران در این لیست قرار داشت.

    قله آناپورنا با ارتفاع 8091 متر از قلل 8000 متری و بسیاری سخت در جهان به شمار می‌رود و آمار بالای مرگ و میر این کوهستان نیز موید این مساله می‌باشد. در کل می‌توان صعود به قله آناپورنا را از چالش‌های صعود به قلل مرتفع در بین قلل 8000 متری به شمار آورد.

صعود افسانه حسامی فرد به قله آناپورنا 1 به ارتفاع 8091 متر دهمین قله مرتفع جهان

    تیم کوهنوردی، پس از چندین هفته برنامه‌ریزی و آماده‌سازی، در تاریخ 16 مه 2023 به قله اصلی آناپورنا رسیدند و در نهایت می‌توان اولین احتراز پرچم ایران از جانب یک زن کوهنورد را به صعود افسانه حسامی فرد اختصاص داد. در این میان کوهنوردان دیگری از چک اسلواکی، شرپاهای اهل نپال، پاکستان، هند، روسیه و دانمارک نیز حاضر بودند که در قالب یک تیم توانستند به قله اصلی آناپورنا دست یابند.

ترجمه متن پیام شرکت Seven Summit treks:

"16 آوریل 2023

    صعود به قله اصلی آناپورنا 1 به ارتفاع 8091 متر

    تبریک صعود به اعضاء تیم اکسپدیشن و شرپاهایی که توانستند صبح امروز به دهمین قله مرتفع جهان دست یافتند. به عنوان یکی از سخت‌ترین قلل جهان پرداختن به ریسک‌های صعود به این قله نیز همواره زیاد است. با این حال تیم شرپاهای توامند و راهنمایان ما با اراده‌ای مستدام توانستند تیم را به قله این کوه پر چالش برسانند.

صعود به قله آناپورنا 1 توسط تیم بین المللی و شرپاها توسط شرکت سون سامیت ترک

اعضاء صعود کننده:

 1. آلینا پکوا

 2. آمیت کومار
 3. جوست والوتون
 4. افسانه حسامی فرد
 5. دراگان سلیکویچ
 6. ویبکه آندریا سفلاند
 7. پمبا تندوک شرپا
 8. مینگتمبا شرپا
 9. پاسانگ تنجه شرپا
 10. فوربو کوسانگ شرپا
 11. تنجه چومبی شرپا
 12. چپال شرپا

پایان پیام."

    با آرزوی برگشتی ایمن برای تمام صعود کنندگان و تبریک مجدد به افسانه حسامی فرد.

مطالعه بیشتر: قله آناپورنا

کمپ‌های قله آناپورنا و صعود به قله آناپورنا به عنوان دهمین قله مرتفعع جهان به ارتفاع 8091 متر با دکوول

کلام آخر

    در این خبر به جزئیات اخبار منتشر شده از صعود افسانه حسامی فرد پرداخته شد. دکوول پایگاه داده گردشگری ایران. با ما همراه باشید.