درجه سختی صعود به قله لنین چقدر است؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

برای بسیاری از افراد قله لنین را می‌توان یکی از سخت‌ترین چالش‌های دوران کوهنوردیشان نام برد. در واقع، شاید سخت‌ترین اکسپدیشنی باشد که در تمام طول زندگیشان تجربه می‌کنند. این قله با ارتفاع 7134 متر در بخش پامیر و در مرز دو کشور قرقیزستان و تاجیکستان قرار گرفته است. قله لنین سومین قله شوروی سابق است و دومین قله بلند قرقیزستان بعد از قله پوبدا به شمار می‌رود. اما باید توجه کنید که ارتفاع تنها معیار سختی و چالش نیست. در این مقاله سعی می‌کنیم به پرسش درجه سختی صعود به قله لنین پاسخ دهیم پس با ما در وب سایت دکوول همراه باشید.


فهرست:

درجه سختی صعود به قله لنین

    در همین بخش باید به شما بگوییم که باید ذهنتان را نسبت به این قله تغییر دهید. قله لنین در تمام رسانه‌های جهان به عنوان آسان‌ترین قله 7000 متری به شمار می‌رود. از نظر تکنیکی شاید چالش آن بیشتر از قللی مانند البروس یا مون بلان نباشد. اما پارامترهای دیگری وجود دارد که بر درجه سختی این قله به طرز قابل توجهی می‌افزاید. سیکل هم هوایی صحیح، بادهای بسیار زیاد، سرمای شدید و همچنین طولانی بودن روزهای پیاده روی مخصوصا روز صعود به قله از جمله مواردی هستند که بر چالش صعود به این قله زیبا می‌افزایند.

درباره درجه سختی صعود به قله لنین با دکوول همراه باشید.

چه چیزی در انتظار ماست؟

    در واقع باید به تمام اکسپدیشن‌های یک درجه سختی اختصاص داد. شاید بتوان درجه سختی 9 از 10 را به قله لنین اختصاص داد بنابراین در ادامه سعی می‌کنیم به تشریح این درجه سختی بپردازیم. در درجه سختی به این معنی است که در ارتفاعاتی که بالاتر از 7200 متر نیستند باید بتوانید هر روز به مدت 6 تا 8 ساعت پیاده‌روی کنید. معمولا رسیدن به قله مدت زمان زیادی نیاز دارد و یک روز به شدت طولانی است. به طور معمول باید در طی یک روز چیزی بین 500 تا 1000 متر ارتفاع گرفت در حالی که این افزایش ارتفاع در روز قله 1200 متر افزایش ارتفاع نیاز دارد. علاوه بر اینها باید موقعیت دور از دسترس قله را نیز مد نظر قرار دهید و همچنین باید بتوانید تمام تجهیزات خود را حمل کنید. البته این مورد اخیر در سال‌های گذشته با پول به راحتی قابل حل است و می‌توانید با پرداخت دستمزدهای مشخص شده به باربران و راهنمایانی که در منطقه هستند بار خود را سبک‌تر کنید که به میزان قابل توجهی از سختی این برنامه می‌کاهد.

    شما باید بتوانید با راحتی کافی در شرایط سخت کوهستان برای روزهای متمادی از یک اکسپدیشن طولانی که معمولا 21 روز به طول می‌انجامد دوام بیاورید و بتوانید به راحتی به زندگی خود در آن شرایط ادامه دهید. با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و البته با توجه به استراتژی هم هوایی که اختیار می‌کنید برنامه سفر شما با تغییراتی روبه‌رو خواهد شد. در حالت کلی و به عنوان یک معیار کلی باید بتوانید در هر روز با 20 کیلوگرم بار به مدت 8 ساعت به فعالیت و راه رفتن در مناطقع یخچالی و برفی ادامه دهید.

درباره قله لنین با دکوول همراه باشید.

سفر چقدر به طول می‌انجامد؟

    با توجه به چالش‌هایی که در صعود به قله لنین وجود دارد برنامه سفر 21 یا 23 روزه در نظر گرفته می‌شود. به این ترتیب زمان کافی برای انجام هم هوایی مناسب و صحیح را خواهید داشت. همچنین امکان ایجاد تغییرات در برنامه با توجه به شرایط هوایی منطقه نیز وجود خواهد داشت. در مسیرهای بین کمپ 1 و کمپ 2 نیز باید از تکنیک‌های هم طنابی بهره گرفته شود.

درباره تعداد روزهای صعود قله لنین با دکوول همراه باشید.

تناسب اندام و تناسب فیزیکی مورد نیاز برای صعود به قله لنین

    به طور خلاصه؟ خیلی زیاد! صعود به قله لنین به هر حال یک اکسپدیشن صعود به قله 7000 متری است و نیاز به تناسب اندام بالایی دارد. باید اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی آمادگی جسمانی دارید تا به راحتی به قله صعود کنید. برای آگاهی از مقدار تناسب اندام خود برای صعود به قله لنین می‌توانید با تیم مجرب دکوول مشورت بگیرید. برنامه منتورینگ دکوول به شما کوهنوردان این امکان را می‌‌دهد که بتوانید با صعود به این قله یک قله 7000 متری را به تابلو افتخارات خود اضافه کنید.